Gynek.amb. s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (332 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 4. 2008
- Sídlo
- Svetlá 1, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža9,3 %
- ROA (návratnosť aktív)3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,8 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.05netIncome: 13 437revenue: 331 707prevNetIncome: 53 494
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.15equity: 20 740assets: 402 387
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.85equity: 20 740assets: 402 387
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.64revenueYoY: -3.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.34netMargin: 4.05ebitda: 30 989revenue: 331 707
Altman Z''-Score4.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.34 % vs. predchádzajúce 10.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.85 % vs. predchádzajúce 50.04 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.82× vs. predchádzajúce 0.70×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.05 % vs. predchádzajúca 15.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.15 % vs. predchádzajúca 49.96 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 332 tis. € | 345 tis. € | −3,7 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 82 tis. € | −62,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 74 tis. € | −62,3 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 53 tis. € | −74,9 % |
| Aktíva | 402 tis. € | 494 tis. € | −18,5 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 247 tis. € | −91,6 % |
- 29. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.2%
- Cudzie zdroje94.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 332 tis. € | 402 tis. € | 21 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 345 tis. € | 494 tis. € | 247 tis. € | 82 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 322 tis. € | 475 tis. € | 193 tis. € | 62 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 249 tis. € | 443 tis. € | 154 tis. € | 100 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 209 tis. € | 483 tis. € | 229 tis. € | 101 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 172 tis. € | 366 tis. € | 156 tis. € | 79 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 165 tis. € | 290 tis. € | 101 tis. € | 68 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 147 tis. € | 219 tis. € | 52 tis. € | 64 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 134 tis. € | 189 tis. € | 37 tis. € | 46 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 134 tis. € | 226 tis. € | 46 tis. € | 57 tis. € | 39 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 4. 2008 → 31. 12. 2008
Podlučinského 13, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia - ambulancia v odbore gynekológia a pôrodníctvo, ultrazvuk v gynekológii a pôrodníctveod 4. 6. 2008
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 4. 2008
- 3činnosť podnikateľských, oragnizačných a ekonomických poradcovod 29. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44143052
- RÚZ ID
- 699208
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat344 564 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 4. 2008Zmena sídlaPodlučinského 13, Bratislava