Agro Horse s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.6 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (118 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 5. 2008
- Sídlo
- Hviezdoslavovo námestie 16, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-10,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť103 %
- Kapitálová primeranosť-2,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -13.74netIncome: -16 205revenue: 117 957prevNetIncome: -20 026
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -2.82equity: -31 525assets: 1 116 300
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 102.82equity: -31 525assets: 1 116 300
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 56.17revenueYoY: -3.63validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.08netMargin: -13.74ebitda: -11 894revenue: 117 957
Altman Z''-Score-0.23Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.45 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.45 % vs. predchádzajúce -1.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 102.82 % vs. predchádzajúce 101.32 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 0.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.74 % vs. predchádzajúca -16.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.82 % vs. predchádzajúca -1.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -13.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 118 tis. € | 122 tis. € | −3,6 % |
| EBITDA | -12 tis. € | -17 tis. € | +30,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -11 tis. € | -15 tis. € | +30,4 % |
| Čistý zisk | -16 tis. € | -20 tis. € | +19,1 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,2 mil. € | −3,6 % |
| Vlastné imanie | -32 tis. € | -15 tis. € | −105,8 % |
- 29. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.1 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.1 mil. €
- Vlastné imanie
- −32 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 118 tis. € | 1,1 mil. € | -32 tis. € | -12 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 122 tis. € | 1,2 mil. € | -15 tis. € | -17 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 105 tis. € | 107 tis. € | 27 tis. € | 4 tis. € | 854 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 105 tis. € | 142 tis. € | 26 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 103 tis. € | 144 tis. € | 27 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 80 tis. € | 61 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 76 tis. € | 59 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 71 tis. € | 66 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 53 tis. € | 71 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 53 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 11. 2025
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 11. 2025
- 3Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 8. 11. 2025
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 11. 2025
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 11. 2025
- 6Čistiace a upratovacie službyod 8. 11. 2025
- 7Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 11. 2025
- 8ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 21. 5. 2015
- 9poľnohospodárstvo a lesníctvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 21. 5. 2015
- 10nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 5. 2015
- 11poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 5. 2015
- 12chov vybraných druhov zvieratod 21. 5. 2015
- 13poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 21. 5. 2015
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 5. 2015
- 15ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 5. 2015
- 16poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 21. 5. 2015
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 29. 5. 2008
- 18prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 29. 5. 2008
- 19organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 5. 2008
- 20administratívne službyod 29. 5. 2008
- 21prenájom hnuteľných vecíod 29. 5. 2008
- 22poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 29. 5. 2008
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44151756
- RÚZ ID
- 687375
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat122 400 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 12. 2008Registrácia platcu DPHSK2022623449