VP Epsilon Invest, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (645 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2008
- Sídlo
- Michalská 19, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža64,5 %
- ROA (návratnosť aktív)8,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,1 %
- Zadlženosť61 %
- Kapitálová primeranosť39,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 50.04netIncome: 322 619revenue: 644 754prevNetIncome: 346 945
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.99equity: 1 461 275assets: 3 747 926
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.01equity: 1 461 275assets: 3 747 926
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.16revenueYoY: -2.70validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 64.45netMargin: 50.04ebitda: 415 559revenue: 644 754
Altman Z''-Score3.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.67 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.61 % vs. predchádzajúce 9.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.01 % vs. predchádzajúce 68.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 50.04 % vs. predchádzajúca 52.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.99 % vs. predchádzajúca 31.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 50.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.50 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 64.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 645 tis. € | 663 tis. € | −2,7 % |
| EBITDA | 416 tis. € | 453 tis. € | −8,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 374 tis. € | 408 tis. € | −8,2 % |
| Čistý zisk | 323 tis. € | 347 tis. € | −7,0 % |
| Aktíva | 3,7 mil. € | 3,6 mil. € | +2,8 % |
| Vlastné imanie | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | +28,3 % |
- 14. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.0%
- Cudzie zdroje61.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 645 tis. € | 3,7 mil. € | 1,5 mil. € | 416 tis. € | 323 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 663 tis. € | 3,6 mil. € | 1,1 mil. € | 453 tis. € | 347 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 545 tis. € | 3,3 mil. € | 792 tis. € | 360 tis. € | 267 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 416 tis. € | 3,0 mil. € | 425 tis. € | 155 tis. € | 99 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 330 tis. € | 3,1 mil. € | 317 tis. € | 137 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 412 tis. € | 3,3 mil. € | 241 tis. € | 175 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 716 tis. € | 2,4 mil. € | -367 tis. € | 379 tis. € | 312 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 615 tis. € | 1,9 mil. € | -679 tis. € | 254 tis. € | 251 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 303 tis. € | 1,7 mil. € | -931 tis. € | -68 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 293 tis. € | 1,8 mil. € | -860 tis. € | -37 tis. € | -39 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 12. 2015 → 16. 3. 2017
Laurinská 2, Bratislava
- Založenie spoločnosti14. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 5. 2008 → 2. 3. 2017
ARTHUR DS, s. r. o.
- Zmena sídla14. 5. 2008 → 4. 12. 2015
Karloveské rameno 6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 12. 2015
- 2Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 12. 2015
- 3Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 5. 12. 2015
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 3. 2013
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 3. 2013
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 16. 3. 2013
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2013
- 8Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 3. 2013
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 14. 5. 2008
- 10reklamná a propagačná činnosťod 14. 5. 2008
- 11sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností /realitná činnosť/od 14. 5. 2008
- 12prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44167725
- RÚZ ID
- 734316
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat716 324 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 12. 2015Zmena sídlaLaurinská 2, Bratislava
- 1. 12. 2008Registrácia platcu DPHSK2022623955
- 14. 5. 2008Zmena obchodného mena→ ARTHUR DS, s. r. o.
- 14. 5. 2008Zmena sídlaKarloveské rameno 6, Bratislava