RASTIP, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (303 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 6. 2008
- Sídlo
- Landererova 12, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža20,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,5 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.44netIncome: 10 426revenue: 303 036prevNetIncome: -25 272
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.41equity: 689 109assets: 3 075 202
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.59equity: 689 109assets: 3 075 202
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.13revenueYoY: -3.21validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.70netMargin: 3.44ebitda: 62 730revenue: 303 036
Altman Z''-Score1.88Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.34 % vs. predchádzajúce -0.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.59 % vs. predchádzajúce 74.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.44 % vs. predchádzajúca -8.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.41 % vs. predchádzajúca 25.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 303 tis. € | 313 tis. € | −3,2 % |
| EBITDA | 63 tis. € | 44 tis. € | +42,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 56 tis. € | 40 tis. € | +42,8 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -25 tis. € | +141,3 % |
| Aktíva | 3,1 mil. € | 3,1 mil. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 689 tis. € | 779 tis. € | −11,5 % |
- 18. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.4%
- Cudzie zdroje77.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 303 tis. € | 3,1 mil. € | 689 tis. € | 63 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 313 tis. € | 3,1 mil. € | 779 tis. € | 44 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 287 tis. € | 3,3 mil. € | 914 tis. € | 87 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 314 tis. € | 3,2 mil. € | 962 tis. € | 96 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 452 tis. € | 3,3 mil. € | 968 tis. € | 215 tis. € | 134 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 445 tis. € | 3,2 mil. € | 834 tis. € | 206 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 449 tis. € | 3,2 mil. € | 827 tis. € | 217 tis. € | 159 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 463 tis. € | 3,2 mil. € | 788 tis. € | 229 tis. € | 185 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 445 tis. € | 3,2 mil. € | 673 tis. € | 198 tis. € | 152 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 443 tis. € | 3,3 mil. € | 591 tis. € | 198 tis. € | 146 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44229861
- RÚZ ID
- 731854
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat462 749 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 4. 2010Registrácia platcu DPHSK2022627233