citadelo s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2008
- Sídlo
- Bottova 7939/2A, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)11,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,2 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť65,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.07netIncome: 186 940revenue: 3 079 131prevNetIncome: 210 336
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 65.44equity: 1 024 771assets: 1 565 989
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 34.56equity: 1 024 771assets: 1 565 989
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.75revenueYoY: 18.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.38netMargin: 6.07ebitda: 258 042revenue: 3 079 131
Altman Z''-Score7.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.99 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.94 % vs. predchádzajúce 15.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 34.56 % vs. predchádzajúce 39.66 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.97× vs. predchádzajúce 1.87×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.07 % vs. predchádzajúca 8.09 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.44 % vs. predchádzajúca 60.34 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 3.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 2,6 mil. € | +18,5 % |
| EBITDA | 258 tis. € | 340 tis. € | −24,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 232 tis. € | 306 tis. € | −24,1 % |
| Čistý zisk | 187 tis. € | 210 tis. € | −11,1 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,4 mil. € | +12,8 % |
| Vlastné imanie | 1,0 mil. € | 838 tis. € | +22,3 % |
- 1. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie65.4%
- Cudzie zdroje34.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 1,6 mil. € | 1,0 mil. € | 258 tis. € | 187 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,6 mil. € | 1,4 mil. € | 838 tis. € | 340 tis. € | 210 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,3 mil. € | 1,1 mil. € | 627 tis. € | 347 tis. € | 211 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 906 tis. € | 564 tis. € | 373 tis. € | 239 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 483 tis. € | 345 tis. € | 256 tis. € | 197 tis. € | EUR |
| 2021 | Mimoriadna | 1,4 mil. € | 483 tis. € | 345 tis. € | 256 tis. € | 197 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,0 mil. € | 439 tis. € | 262 tis. € | 240 tis. € | 187 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 696 tis. € | 337 tis. € | 65 tis. € | 38 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 648 tis. € | 512 tis. € | 237 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 453 tis. € | 422 tis. € | 221 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 10. 2013 → 18. 7. 2023
Lazaretská 12, Bratislava
- Založenie spoločnosti1. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 7. 2008 → 9. 10. 2013
Etheon s. r. o.
- Zmena sídla1. 7. 2008 → 9. 10. 2013
Belinského 18, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 21. 6. 2016
- 2výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 21. 6. 2016
- 3nakladanie s výsledkami tvorivej duševnej činnosti so súhlasom autoraod 10. 10. 2013
- 4vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 10. 2013
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 10. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,od 1. 7. 2008
- 7počítačové službyod 1. 7. 2008
- 8reklamné a marketingové službyod 1. 7. 2008
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb,od 1. 7. 2008
- 10služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 7. 2008
- 11vydavateľská činnosťod 1. 7. 2008
- 12administratívne službyod 1. 7. 2008
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44257848
- RÚZ ID
- 697481
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat3 079 131 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Mimoriadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 10. 10. 2013Zmena sídlaLazaretská 12, Bratislava
- 1. 8. 2008Registrácia platcu DPHSK2022647176
- 1. 7. 2008Zmena obchodného mena→ Etheon s. r. o.
- 1. 7. 2008Zmena sídlaBelinského 18, Bratislava