slatinsky.sk s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (138 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 9. 2008
- Sídlo
- Vajanského nábrežie 59/17, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)13,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,9 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.62netIncome: 2 235revenue: 137 937prevNetIncome: -1 176
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.21equity: 10 707assets: 17 210
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.79equity: 10 707assets: 17 210
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.10revenueYoY: -5.40validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.38netMargin: 1.62ebitda: 3 281revenue: 137 937
Altman Z''-Score5.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.99 % vs. predchádzajúce -7.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.79 % vs. predchádzajúce 44.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.01× vs. predchádzajúce 9.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.62 % vs. predchádzajúca -0.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.21 % vs. predchádzajúca 55.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 138 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 138 tis. € | 146 tis. € | −5,4 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -132 € | +26× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -119 € | +26× |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -1 tis. € | +290,1 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 15 tis. € | +13,5 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 8 tis. € | +26,4 % |
- 12. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.2%
- Cudzie zdroje37.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 138 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 146 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | -132 € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 171 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 136 tis. € | 17 tis. € | -6 tis. € | 239 € | 95 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 99 tis. € | 23 tis. € | -6 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 109 tis. € | 25 tis. € | 7 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 154 tis. € | 24 tis. € | 20 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 176 tis. € | 29 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 193 tis. € | 36 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 167 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z kovuod 12. 9. 2008
- 2výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 12. 9. 2008
- 3zariaďovanie interiérov a exteriérov z vopred vyhotovených dielovod 12. 9. 2008
- 4služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 9. 2008
- 5nakladanie s výsledkami tvorivej činnosti so súhlasom autoraod 12. 9. 2008
- 6poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 9. 2008
- 7prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 9. 2008
- 8organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 9. 2008
- 9fotografické službyod 12. 9. 2008
- 10reklamné a marketingové službyod 12. 9. 2008
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 9. 2008
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 9. 2008
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb spojených so správou a prevádzkou nehnuteľnostíod 12. 9. 2008
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 9. 2008
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 9. 2008
- 16prenájom hnuteľných vecíod 12. 9. 2008
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 12. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44379889
- RÚZ ID
- 692748
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat193 411 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 12. 2008Registrácia platcu DPHSK2022678471