CLARA CLARA s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 87/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (63 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 10. 2008
- Sídlo
- Jaseňová 11, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža13,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,8 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.14netIncome: 7 634revenue: 62 887prevNetIncome: 1 103
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.48equity: 199 889assets: 296 223
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.52equity: 199 889assets: 296 223
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.72revenueYoY: -23.18validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.94netMargin: 12.14ebitda: 8 768revenue: 62 887
Altman Z''-Score4.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.58 % vs. predchádzajúce 0.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.52 % vs. predchádzajúce 22.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.14 % vs. predchádzajúca 1.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.48 % vs. predchádzajúca 78.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 23 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 12.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 63 tis. € | 82 tis. € | −23,2 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 3 tis. € | +243,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 2 tis. € | +243,8 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 1 tis. € | +592,1 % |
| Aktíva | 296 tis. € | 246 tis. € | +20,2 % |
| Vlastné imanie | 200 tis. € | 192 tis. € | +4,0 % |
- 1. 10. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.5%
- Cudzie zdroje32.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 63 tis. € | 296 tis. € | 200 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 82 tis. € | 246 tis. € | 192 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 74 tis. € | 217 tis. € | 125 tis. € | 39 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 40 tis. € | 173 tis. € | 97 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 132 tis. € | 46 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 35 tis. € | 100 tis. € | 40 tis. € | 4 tis. € | 962 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 36 tis. € | 79 tis. € | 39 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 31 tis. € | 61 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 27 tis. € | 49 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 32 tis. € | 53 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 10. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 10. 2008 → 29. 9. 2017
Prievozská 27, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové službyod 28. 2. 2026
- 2Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 28. 2. 2026
- 3Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 28. 2. 2026
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 2. 2026
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 2. 2026
- 6Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 28. 2. 2026
- 7Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 2. 2026
- 8Informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 2. 2026
- 9Keramická výrobaod 8. 2. 2023
- 10poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 9. 2009
- 11výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 9. 6. 2009
- 12fotografické službyod 9. 6. 2009
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 6. 2009
- 14grafické a kresličské práceod 1. 10. 2008
- 15kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/od 1. 10. 2008
- 16kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 1. 10. 2008
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu v rozsahu voľnej živnostiod 1. 10. 2008
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu voľnej živnostiod 1. 10. 2008
- 19vyučovanie v odbore cudzích jazykov - nemecký jazykod 1. 10. 2008
- 20prekladateľské a tlmočnícke služby z/do nemecký jazykod 1. 10. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44413530
- RÚZ ID
- 712329
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 10. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat81 868 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 22. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022692958
- 1. 10. 2008Zmena sídlaPrievozská 27, Bratislava