RATEX s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1030 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2009
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)68,6 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.395netIncome: 8 580revenue: 2 169 855prevNetIncome: -1 075
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.526equity: 12 505assets: 2 376 346
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.47equity: 12 505assets: 2 376 346
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 930.07revenueYoY: 1 030,162validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.533netMargin: 0.395ebitda: 11 567revenue: 2 169 855
Altman Z''-Score0.04Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.36 % vs. predchádzajúce -2.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.47 % vs. predchádzajúce 91.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.91× vs. predchádzajúce 4.05×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.40 % vs. predchádzajúca -0.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.53 % vs. predchádzajúca 8.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1030 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1030 % na 2.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 4911 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 192 tis. € | +10× |
| EBITDA | 12 tis. € | -32 € | +362× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -29 € | +362× |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -1 tis. € | +898,1 % |
| Aktíva | 2,4 mil. € | 47 tis. € | +49× |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 4 tis. € | +218,6 % |
- 16. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.5%
- Cudzie zdroje99.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 2,4 mil. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 192 tis. € | 47 tis. € | 4 tis. € | -32 € | -1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 20 tis. € | 57 tis. € | -6 tis. € | — | -11 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44718543
- RÚZ ID
- 771802
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat2 169 855 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna