Danube Souvenir s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 5. 2009
- Sídlo
- Rybárska brána 1, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža20,6 %
- ROA (návratnosť aktív)28,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,1 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.08netIncome: 363 346revenue: 3 008 817prevNetIncome: 306 674
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.19equity: 635 862assets: 1 266 822
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.81equity: 635 862assets: 1 266 822
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.59revenueYoY: 11.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.61netMargin: 12.08ebitda: 620 020revenue: 3 008 817
Altman Z''-Score7.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.68 % vs. predchádzajúce 25.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.81 % vs. predchádzajúce 51.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 2.26×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.08 % vs. predchádzajúca 11.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.19 % vs. predchádzajúca 48.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 3.0 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 12.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,0 mil. € | 2,7 mil. € | +11,8 % |
| EBITDA | 620 tis. € | 482 tis. € | +28,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 558 tis. € | 434 tis. € | +28,7 % |
| Čistý zisk | 363 tis. € | 307 tis. € | +18,5 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | +6,4 % |
| Vlastné imanie | 636 tis. € | 579 tis. € | +9,8 % |
- 5. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.2%
- Cudzie zdroje49.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3,0 mil. € | 1,3 mil. € | 636 tis. € | 620 tis. € | 363 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,7 mil. € | 1,2 mil. € | 579 tis. € | 482 tis. € | 307 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,0 mil. € | 986 tis. € | 553 tis. € | 387 tis. € | 280 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,4 mil. € | 937 tis. € | 423 tis. € | 243 tis. € | 180 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 404 tis. € | 863 tis. € | 242 tis. € | -144 tis. € | -183 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 487 tis. € | 898 tis. € | 425 tis. € | -348 tis. € | -413 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,4 mil. € | 1,2 mil. € | 838 tis. € | 371 tis. € | 209 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,0 mil. € | 629 tis. € | 445 tis. € | 269 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,0 mil. € | 455 tis. € | 360 tis. € | 167 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,1 mil. € | 379 tis. € | 305 tis. € | 170 tis. € | 89 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba bižutérie, ozdôb a suvenírov z rôzneho materiálu (z kovu, skla, dreva, kože, plastu, sušených rastlín)od 10. 9. 2015
- 2Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 10. 9. 2015
- 3Výroba úžitkových a dekoračných predmetov z kovuod 10. 9. 2015
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 5. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44747438
- RÚZ ID
- 770072
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat3 008 817 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 6. 2009Registrácia platcu DPHSK2022818974