Detary film s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 48 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (137 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 5. 2009
- Sídlo
- Palisády 33, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža80,1 %
- ROA (návratnosť aktív)26,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,1 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 59.42netIncome: 81 580revenue: 137 300prevNetIncome: 106 770
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.25equity: 270 722assets: 306 766
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.75equity: 270 722assets: 306 766
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.68revenueYoY: -48.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 80.08netMargin: 59.42ebitda: 109 947revenue: 137 300
Altman Z''-Score16.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.59 % vs. predchádzajúce 29.67 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.75 % vs. predchádzajúce 30.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 59.42 % vs. predchádzajúca 40.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.25 % vs. predchádzajúca 69.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 48 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 59.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.59 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 80.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 137 tis. € | 266 tis. € | −48,4 % |
| EBITDA | 110 tis. € | 147 tis. € | −25,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 99 tis. € | 132 tis. € | −25,1 % |
| Čistý zisk | 82 tis. € | 107 tis. € | −23,6 % |
| Aktíva | 307 tis. € | 360 tis. € | −14,8 % |
| Vlastné imanie | 271 tis. € | 250 tis. € | +8,1 % |
- 5. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.3%
- Cudzie zdroje11.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 137 tis. € | 307 tis. € | 271 tis. € | 110 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 266 tis. € | 360 tis. € | 250 tis. € | 147 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 257 tis. € | 330 tis. € | 209 tis. € | 101 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 249 tis. € | 324 tis. € | 194 tis. € | 77 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 191 tis. € | 255 tis. € | 151 tis. € | 73 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 124 tis. € | 169 tis. € | 102 tis. € | 57 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 119 tis. € | 127 tis. € | 66 tis. € | 45 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 183 tis. € | 91 tis. € | 39 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 104 tis. € | 83 tis. € | 32 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 99 tis. € | 84 tis. € | 31 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44755040
- RÚZ ID
- 794743
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat266 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 9. 2010Registrácia platcu DPHSK2022829941