BEMAX SK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 28/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (303 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2009
- Sídlo
- Landererova 12, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža10,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,5 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.02netIncome: -9 158revenue: 302 940prevNetIncome: 25 278
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.77equity: 621 685assets: 3 312 502
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.23equity: 621 685assets: 3 312 502
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.73revenueYoY: 3.79validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.09netMargin: -3.02ebitda: 30 573revenue: 302 940
Altman Z''-Score1.68Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.28 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.28 % vs. predchádzajúce 0.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.23 % vs. predchádzajúce 78.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.02 % vs. predchádzajúca 8.66 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.77 % vs. predchádzajúca 21.55 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 303 tis. € | 292 tis. € | +3,8 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 64 tis. € | −52,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 58 tis. € | −52,6 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | 25 tis. € | −136,2 % |
| Aktíva | 3,3 mil. € | 3,3 mil. € | +1,9 % |
| Vlastné imanie | 622 tis. € | 701 tis. € | −11,3 % |
- 11. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.8%
- Cudzie zdroje81.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 303 tis. € | 3,3 mil. € | 622 tis. € | 31 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 292 tis. € | 3,3 mil. € | 701 tis. € | 64 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 304 tis. € | 3,2 mil. € | 728 tis. € | 94 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 329 tis. € | 3,3 mil. € | 823 tis. € | 88 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 472 tis. € | 3,3 mil. € | 1,1 mil. € | 224 tis. € | 138 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 463 tis. € | 3,3 mil. € | 971 tis. € | 210 tis. € | 124 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 473 tis. € | 3,3 mil. € | 1,0 mil. € | 235 tis. € | 177 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 460 tis. € | 3,4 mil. € | 1,0 mil. € | 219 tis. € | 167 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 476 tis. € | 3,4 mil. € | 850 tis. € | 218 tis. € | 163 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 468 tis. € | 3,4 mil. € | 701 tis. € | 235 tis. € | 161 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 1. 2012 → 20. 7. 2022
Lazaretská 8, Bratislava
- Zmena sídla20. 4. 2011 → 17. 1. 2012
Vápenná 7, Bratislava
- Založenie spoločnosti11. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 6. 2009 → 19. 4. 2011
A. Bernoláka 1419/10, Ružomberok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44765975
- RÚZ ID
- 788864
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat476 317 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 1. 2012Zmena sídlaLazaretská 8, Bratislava
- 20. 4. 2011Zmena sídlaVápenná 7, Bratislava
- 10. 2. 2010Registrácia platcu DPHSK2022833043
- 11. 6. 2009Zmena sídlaA. Bernoláka 1419/10, Ružomberok