DAYTON Development, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 80 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (55 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2009
- Sídlo
- ul.Krivá 2, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža97,8 %
- ROA (návratnosť aktív)21,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť297 %
- Kapitálová primeranosť-196,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 95.68netIncome: 52 975revenue: 55 366prevNetIncome: 18 612
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -196.59equity: -478 093assets: 243 191
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 296.59equity: -478 093assets: 243 191
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -79.54validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 97.84netMargin: 95.68ebitda: 54 171revenue: 55 366
Altman Z''-Score-8.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -3.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -5.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 21.78 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.78 % vs. predchádzajúce 6.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 296.59 % vs. predchádzajúce 279.61 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 95.68 % vs. predchádzajúca 6.88 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -196.59 % vs. predchádzajúca -179.61 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 80 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 95.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.96 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 97.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 55 tis. € | 271 tis. € | −79,5 % |
| EBITDA | 54 tis. € | 20 tis. € | +167,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 49 tis. € | 18 tis. € | +167,7 % |
| Čistý zisk | 53 tis. € | 19 tis. € | +184,6 % |
| Aktíva | 243 tis. € | 298 tis. € | −18,3 % |
| Vlastné imanie | -478 tis. € | -535 tis. € | +10,6 % |
- 15. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 721 tis. €
- Aktíva spolu
- 243 tis. €
- Vlastné imanie
- −478 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 55 tis. € | 243 tis. € | -478 tis. € | 54 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 271 tis. € | 298 tis. € | -535 tis. € | 20 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 270 tis. € | -553 tis. € | — | -470 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti stavebníctvaod 15. 10. 2009
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 10. 2009
- 3inžinierska činnosť - obstarávateľské služby v stavebníctveod 15. 10. 2009
- 4prenájom stavebných strojov a zariadeníod 15. 10. 2009
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 10. 2009
- 6montáž a opravy meracej a regulačnej technikyod 15. 10. 2009
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 10. 2009
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 10. 2009
- 9reklamná činnosťod 15. 10. 2009
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 10. 2009
- 11sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľnosté (realitná činnosť)od 15. 10. 2009
- 12prenájom hnuteľných vecíod 15. 10. 2009
- 13prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 10. 2009
- 14správa bytového a nebytového fonduod 15. 10. 2009
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 10. 2009
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 10. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44894562
- RÚZ ID
- 777568
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat270 601 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna