EF Solar I, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.9 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (308 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 9. 2009
- Sídlo
- Malý trh 2/A, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža48,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť110 %
- Kapitálová primeranosť-10,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.88netIncome: 67 309revenue: 307 679prevNetIncome: 71 680
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -10.20equity: -358 589assets: 3 515 223
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 110.20equity: -358 589assets: 3 515 223
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.50revenueYoY: -3.92validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 48.78netMargin: 21.88ebitda: 150 071revenue: 307 679
Altman Z''-Score-0.32Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.91 % vs. predchádzajúce 2.07 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 110.20 % vs. predchádzajúce 112.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.09×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.88 % vs. predchádzajúca 22.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -10.20 % vs. predchádzajúca -12.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 21.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 48.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 308 tis. € | 320 tis. € | −3,9 % |
| EBITDA | 150 tis. € | 165 tis. € | −8,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 135 tis. € | 148 tis. € | −8,8 % |
| Čistý zisk | 67 tis. € | 72 tis. € | −6,1 % |
| Aktíva | 3,5 mil. € | 3,5 mil. € | +1,3 % |
| Vlastné imanie | -359 tis. € | -426 tis. € | +15,8 % |
- 21. 9. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 3.9 mil. €
- Aktíva spolu
- 3.5 mil. €
- Vlastné imanie
- −359 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 308 tis. € | 3,5 mil. € | -359 tis. € | 150 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 320 tis. € | 3,5 mil. € | -426 tis. € | 165 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 310 tis. € | 3,5 mil. € | -498 tis. € | 156 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 332 tis. € | 3,5 mil. € | -559 tis. € | -288 tis. € | -375 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 483 tis. € | 4,4 mil. € | -184 tis. € | 164 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 468 tis. € | 4,3 mil. € | -246 tis. € | 118 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 482 tis. € | 4,2 mil. € | -245 tis. € | 47 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 458 tis. € | 4,3 mil. € | -175 tis. € | 116 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 478 tis. € | 4,3 mil. € | -167 tis. € | 103 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 466 tis. € | 4,2 mil. € | -145 tis. € | 88 tis. € | -50 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena1. 10. 2011 → 8. 1. 2015
SOLEK VI s. r. o.
- Zmena sídla9. 9. 2011 → 8. 1. 2015
Kýčerského 5, Bratislava
- Zmena sídla23. 2. 2011 → 8. 9. 2011
Hviezdoslavovo námestie 14, Bratislava
- Založenie spoločnosti21. 9. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 9. 2009 → 30. 9. 2011
Energy 13 s. r. o.
- Zmena sídla21. 9. 2009 → 22. 2. 2011
S. Chalupku 1439/32, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1nadobúdanie nehnuteľností vrátane príslušenstvaod 18. 4. 2015
- 2predaj nehnuteľnostíod 18. 4. 2015
- 3prenájom nehnuteľností s poskytovaním základných služiebod 18. 4. 2015
- 4výroba a dodávka elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov výrobným zariadením s celkovým inštalovaným výkonom do 1 MW, ak ide o výrobu a dodávku elektriny v solárnych zariadeniachod 4. 8. 2011
- 5prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 9. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 9. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 9. 2009
- 8reklamné a marketingové službyod 21. 9. 2009
- 9činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 9. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44923244
- RÚZ ID
- 774654
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 9. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat482 717 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 10. 2011Zmena obchodného mena→ SOLEK VI s. r. o.
- 9. 9. 2011Zmena sídlaKýčerského 5, Bratislava
- 23. 2. 2011Zmena sídlaHviezdoslavovo námestie 14, Bratislava
- 17. 2. 2011Registrácia platcu DPHSK2022895534
- 21. 9. 2009Zmena obchodného mena→ Energy 13 s. r. o.
- 21. 9. 2009Zmena sídlaS. Chalupku 1439/32, Trenčín