NOUS, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.9 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (521 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 12. 2009
- Sídlo
- Laurinská 8, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť101 %
- Kapitálová primeranosť-0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.08netIncome: 16 061revenue: 521 387prevNetIncome: -36 137
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -0.717equity: -8 115assets: 1 131 147
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 100.72equity: -8 115assets: 1 131 147
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.95revenueYoY: 6.94validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.49netMargin: 3.08ebitda: 33 864revenue: 521 387
Altman Z''-Score0.25Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.42 % vs. predchádzajúce -3.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 100.72 % vs. predchádzajúce 102.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.08 % vs. predchádzajúca -7.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -0.72 % vs. predchádzajúca -2.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 521 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 521 tis. € | 488 tis. € | +6,9 % |
| EBITDA | 34 tis. € | -24 tis. € | +244,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 30 tis. € | -21 tis. € | +244,0 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | -36 tis. € | +144,4 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +12,1 % |
| Vlastné imanie | -8 tis. € | -24 tis. € | +66,4 % |
- 3. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.1 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.1 mil. €
- Vlastné imanie
- −8.1 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 521 tis. € | 1,1 mil. € | -8 tis. € | 34 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 488 tis. € | 1,0 mil. € | -24 tis. € | -24 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 513 tis. € | 993 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 494 tis. € | 1,1 mil. € | 14 tis. € | 42 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 556 tis. € | 1,0 mil. € | -5 tis. € | 10 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 872 tis. € | 1,0 mil. € | 16 tis. € | 9 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 936 tis. € | 945 tis. € | 58 tis. € | 55 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,0 mil. € | 985 tis. € | 40 tis. € | 65 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 927 tis. € | 931 tis. € | 14 tis. € | 57 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 824 tis. € | 815 tis. € | -8 tis. € | 31 tis. € | 16 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45292426
- RÚZ ID
- 802737
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 030 700 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2010Registrácia platcu DPHSK2022931493