NORBA Plus, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 63 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 12. 2009
- Sídlo
- Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-2,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.04netIncome: 1 205revenue: 59 011prevNetIncome: 629.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -2.07equity: -11 798assets: 571 127
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 102.07equity: -11 798assets: 571 127
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.76revenueYoY: 62.94validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.13netMargin: 2.04ebitda: 2 437revenue: 59 011
Altman Z''-Score-0.16Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.21 % vs. predchádzajúce 0.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 102.07 % vs. predchádzajúce 102.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.04 % vs. predchádzajúca 1.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.07 % vs. predchádzajúca -2.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 63 % na 59 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Tržby rastú (+63 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 36 tis. € | +62,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +126,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 968 € | +126,5 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 629 € | +91,6 % |
| Aktíva | 571 tis. € | 574 tis. € | −0,5 % |
| Vlastné imanie | -12 tis. € | -13 tis. € | +9,3 % |
- 18. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 583 tis. €
- Aktíva spolu
- 571 tis. €
- Vlastné imanie
- −12 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 571 tis. € | -12 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 36 tis. € | 574 tis. € | -13 tis. € | 1 tis. € | 629 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 45 tis. € | 574 tis. € | -14 tis. € | 397 € | 246 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 39 tis. € | 575 tis. € | -14 tis. € | 408 € | 256 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 40 tis. € | 574 tis. € | -14 tis. € | 306 € | 9 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 520 € | 571 tis. € | -14 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 13 tis. € | 574 tis. € | -2 tis. € | -1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 42 tis. € | 592 tis. € | 218 € | 995 € | -787 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 tis. € | 24 tis. € | 1 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 39 tis. € | 37 tis. € | 10 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 14. 3. 2014
- 2Reklamné a marketingové službyod 14. 3. 2014
- 3Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 3. 2014
- 4Fotografické službyod 14. 3. 2014
- 5Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 14. 3. 2014
- 6Opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 14. 3. 2014
- 7Uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 14. 3. 2014
- 8Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 14. 3. 2014
- 9Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 14. 3. 2014
- 10Oprava a kontrola požiarnych vodovodovod 14. 3. 2014
- 11Oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 14. 3. 2014
- 12Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 14. 3. 2014
- 13Prevádzka malých plavidielod 14. 3. 2014
- 14Poľnohospodárska prvovýrobaod 14. 3. 2014
- 15Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 14. 3. 2014
- 16Chov vybraných druhov zvieratod 14. 3. 2014
- 17Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 14. 3. 2014
- 18Poskytovanie služieb v rybárstveod 14. 3. 2014
- 19Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 14. 3. 2014
- 20Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 14. 3. 2014
- 21Výroba nápojovod 14. 3. 2014
- 22Výroba kŕmnych zmesíod 14. 3. 2014
- 23Spracovanie kožeod 14. 3. 2014
- 24Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 14. 3. 2014
- 25Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 14. 3. 2014
- 26Výroba celulózy a papieraod 14. 3. 2014
- 27Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 14. 3. 2014
- 28Výroba sviečokod 14. 3. 2014
- 29Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 14. 3. 2014
- 30Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 3. 2014
- 31Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 3. 2014
- 32Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 3. 2014
- 33Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 3. 2014
- 34Kuriérske službyod 14. 3. 2014
- 35Preprava zbraní a strelivaod 14. 3. 2014
- 36Skladovanieod 14. 3. 2014
- 37Úschova zbraní a strelivaod 14. 3. 2014
- 38Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 3. 2014
- 39Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 3. 2014
- 40Počítačové službyod 14. 3. 2014
- 41Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 14. 3. 2014
- 42Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 14. 3. 2014
- 43Faktoring a forfaitingod 14. 3. 2014
- 44Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 14. 3. 2014
- 45Administratívne službyod 14. 3. 2014
- 46Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 3. 2014
- 47Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 14. 3. 2014
- 48Vedenie účtovníctvaod 14. 3. 2014
- 49Prevádzkovanie strelniceod 14. 3. 2014
- 50Čistiace a upratovacie službyod 14. 3. 2014
- 51piliarska výrobaod 18. 12. 2009
- 52výroba drobných drevených výrobkovod 18. 12. 2009
- 53výroba brikiet z dreveného a bio odpaduod 18. 12. 2009
- 54prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 12. 2009
- 55kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 12. 2009
- 56kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod)od 18. 12. 2009
- 57sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 12. 2009
- 58výroba a oprava drevených palietod 18. 12. 2009
- 59ťažba, manipulácia a približovanie drevaod 18. 12. 2009
- 60prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľnej živnostiod 18. 12. 2009
- 61výroba a spracovanie biomasyod 18. 12. 2009
- 62cestná nákladná doprava vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 12. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45313601
- RÚZ ID
- 802965
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat59 011 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2010Registrácia platcu DPHSK2022933605