ASN sushi s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 6/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (288 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2010
- Sídlo
- Medená 5, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-547,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-672,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť867 %
- Kapitálová primeranosť-766,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -547.69netIncome: -1 579 611revenue: 288 412prevNetIncome: 1 999
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -766.67equity: -1 801 377assets: 234 962
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 866.67equity: -1 801 377assets: 234 962
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.33revenueYoY: -35.05validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -547.36netMargin: -547.69ebitda: -1 578 651revenue: 288 412
Altman Z''-Score-77.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -15.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -22.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -38.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.93 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -672.28 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -672.28 % vs. predchádzajúce 0.08 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 866.67 % vs. predchádzajúce 108.62 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.23× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -547.69 % vs. predchádzajúca 0.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -766.67 % vs. predchádzajúca -8.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 91 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -547.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 716 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 288 tis. € | 444 tis. € | −35,0 % |
| EBITDA | -1,6 mil. € | 3 tis. € | −535× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1,4 mil. € | 3 tis. € | −535× |
| Čistý zisk | -1,6 mil. € | 2 tis. € | −791× |
| Aktíva | 235 tis. € | 2,6 mil. € | −90,8 % |
| Vlastné imanie | -1,8 mil. € | -221 tis. € | −715,8 % |
- 24. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.0 mil. €
- Aktíva spolu
- 235 tis. €
- Vlastné imanie
- −1.8 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 288 tis. € | 235 tis. € | -1,8 mil. € | -1,6 mil. € | -1,6 mil. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 444 tis. € | 2,6 mil. € | -221 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 415 tis. € | 2,1 mil. € | -223 tis. € | -54 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 136 tis. € | 1,6 mil. € | -168 tis. € | — | 925 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena24. 2. 2010 → 13. 5. 2014
Wasabi Sushi Bar NR, s.r.o.
- Zmena sídla24. 2. 2010 → 13. 5. 2014
Gorazdová 12, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45387885
- RÚZ ID
- 1060147
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat444 038 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 24. 2. 2010Zmena obchodného mena→ Wasabi Sushi Bar NR, s.r.o.
- 24. 2. 2010Zmena sídlaGorazdová 12, Nitra