Tuzexx s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 5. 2010
- Sídlo
- Sládkovičova 4, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža12,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,5 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.07netIncome: 65 953revenue: 1 087 129prevNetIncome: 69 609
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.85equity: 259 137assets: 2 387 466
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.15equity: 259 137assets: 2 387 466
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.23revenueYoY: 3.46validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.18netMargin: 6.07ebitda: 132 386revenue: 1 087 129
Altman Z''-Score0.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.76 % vs. predchádzajúce 4.00 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.15 % vs. predchádzajúce 88.90 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.60×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.07 % vs. predchádzajúca 6.62 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.85 % vs. predchádzajúca 11.10 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | +3,5 % |
| EBITDA | 132 tis. € | 106 tis. € | +25,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 119 tis. € | 95 tis. € | +25,3 % |
| Čistý zisk | 66 tis. € | 70 tis. € | −5,3 % |
| Aktíva | 2,4 mil. € | 1,7 mil. € | +37,1 % |
| Vlastné imanie | 259 tis. € | 193 tis. € | +34,1 % |
- 13. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.9%
- Cudzie zdroje89.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 2,4 mil. € | 259 tis. € | 132 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 1,7 mil. € | 193 tis. € | 106 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 689 tis. € | 1,1 mil. € | 124 tis. € | 79 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 205 tis. € | 582 tis. € | 2 tis. € | -36 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 251 tis. € | 619 tis. € | 49 tis. € | 6 tis. € | 188 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 594 tis. € | 666 tis. € | 49 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 485 tis. € | 521 tis. € | 41 tis. € | 13 tis. € | -311 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 403 tis. € | 375 tis. € | 41 tis. € | 15 tis. € | 158 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 433 tis. € | 436 tis. € | 41 tis. € | 42 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 452 tis. € | 332 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla13. 5. 2010 → 26. 5. 2015
Jána Smreka 9, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 11. 2022
- 2Odevná výrobaod 30. 11. 2022
- 3Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 30. 11. 2022
- 4Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 11. 2022
- 5Textilná výrobaod 30. 11. 2022
- 6Čistenie kanalizačných systémovod 2. 8. 2013
- 7Diagnostika kanalizačných potrubíod 2. 8. 2013
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 2. 8. 2013
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 8. 2013
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 2. 8. 2013
- 11Sťahovacie službyod 2. 8. 2013
- 12Skladovanieod 2. 8. 2013
- 13Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 2. 8. 2013
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 8. 2013
- 15administratívne službyod 13. 5. 2010
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 5. 2010
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 5. 2010
- 18vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 5. 2010
- 19dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 5. 2010
- 20údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 13. 5. 2010
- 21oprava odevov, textilu a bytového textiluod 13. 5. 2010
- 22nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 5. 2010
- 23poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 5. 2010
- 24prevádzkovanie výdajne stravyod 13. 5. 2010
- 25poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 13. 5. 2010
- 26správa bytového, alebo nebytového fonduod 13. 5. 2010
- 27vedenie účtovníctvaod 13. 5. 2010
- 28organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 5. 2010
- 29čistiace a upratovacie službyod 13. 5. 2010
- 30prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 13. 5. 2010
- 31poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 13. 5. 2010
- 32sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 5. 2010
- 33reklamné a marketingové službyod 13. 5. 2010
- 34sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 5. 2010
- 35sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 5. 2010
- 36prenájom hnuteľných vecíod 13. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45542759
- RÚZ ID
- 1009293
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 087 129 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2023033936
- 13. 5. 2010Zmena sídlaJána Smreka 9, Bratislava