ISBURJA Slovakia, k.s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- komanditná spoločnosť
- Dátum vzniku
- 22. 6. 2010
- Sídlo
- 29. augusta 19, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža99,9 %
- ROA (návratnosť aktív)94,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)99,8 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 78.11netIncome: 108 429revenue: 138 818prevNetIncome: 96 501
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.82equity: 108 679assets: 114 620
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.18equity: 108 679assets: 114 620
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.93revenueYoY: 12.01validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.95netMargin: 78.11ebitda: 138 743revenue: 138 818
Altman Z''-Score52.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 24.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 19.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 94.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 94.60 % vs. predchádzajúce 51.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.18 % vs. predchádzajúce 48.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.21× vs. predchádzajúce 0.66×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 78.11 % vs. predchádzajúca 77.86 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.82 % vs. predchádzajúca 51.52 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 39 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 139 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 78.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.78 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 124 tis. € | +12,0 % |
| EBITDA | 139 tis. € | 124 tis. € | +12,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 125 tis. € | 111 tis. € | +12,3 % |
| Čistý zisk | 108 tis. € | 97 tis. € | +12,4 % |
| Aktíva | 115 tis. € | 188 tis. € | −39,0 % |
| Vlastné imanie | 109 tis. € | 97 tis. € | +12,3 % |
- 22. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.8%
- Cudzie zdroje5.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 115 tis. € | 109 tis. € | 139 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 124 tis. € | 188 tis. € | 97 tis. € | 124 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 117 tis. € | 137 tis. € | 92 tis. € | 117 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 111 tis. € | 187 tis. € | 88 tis. € | 111 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 111 tis. € | 94 tis. € | 87 tis. € | 111 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 106 tis. € | 164 tis. € | 81 tis. € | 104 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 103 tis. € | 154 tis. € | 149 tis. € | 95 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 98 tis. € | 82 tis. € | 77 tis. € | 98 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 104 tis. € | 223 tis. € | 217 tis. € | 102 tis. € | 79 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 90 tis. € | 147 tis. € | 138 tis. € | 89 tis. € | 69 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 7. 2011 → 7. 11. 2011
29. augusta 19, Bratislava
- Založenie spoločnosti22. 6. 2010
komanditná spoločnosť
- Zmena sídla22. 6. 2010 → 27. 7. 2011
Seberíniho 1, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 22. 6. 2010
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45574031
- RÚZ ID
- 1011915
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 6. 2010Založenie spoločnostikomanditná spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat138 818 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 7. 2011Zmena sídla29. augusta 19, Bratislava
- 1. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023057124
- 22. 6. 2010Zmena sídlaSeberíniho 1, Bratislava