ADVANCE ESTATE s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -6.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (614 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 6. 2010
- Sídlo
- Kapucínska 337/7, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža63,8 %
- ROA (návratnosť aktív)10,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,3 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 38.31netIncome: 235 099revenue: 613 696prevNetIncome: 550 604
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.71equity: 241 699assets: 2 256 858
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.29equity: 241 699assets: 2 256 858
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 117.65revenueYoY: -6.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 63.75netMargin: 38.31ebitda: 391 248revenue: 613 696
Altman Z''-Score3.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.42 % vs. predchádzajúce 16.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.29 % vs. predchádzajúce 67.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.27× vs. predchádzajúce 0.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 38.31 % vs. predchádzajúca 84.24 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.71 % vs. predchádzajúca 32.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 31 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 6 % na 614 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 38.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.38 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 63.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 614 tis. € | 654 tis. € | −6,1 % |
| EBITDA | 391 tis. € | 781 tis. € | −49,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 352 tis. € | 703 tis. € | −49,9 % |
| Čistý zisk | 235 tis. € | 551 tis. € | −57,3 % |
| Aktíva | 2,3 mil. € | 3,3 mil. € | −31,0 % |
| Vlastné imanie | 242 tis. € | 1,1 mil. € | −77,1 % |
- 10. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.7%
- Cudzie zdroje89.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 614 tis. € | 2,3 mil. € | 242 tis. € | 391 tis. € | 235 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 654 tis. € | 3,3 mil. € | 1,1 mil. € | 781 tis. € | 551 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 479 tis. € | 2,5 mil. € | 505 tis. € | 249 tis. € | 155 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 513 tis. € | 2,5 mil. € | 482 tis. € | 313 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 462 tis. € | 2,6 mil. € | 304 tis. € | 266 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 424 tis. € | 3,2 mil. € | 163 tis. € | 318 tis. € | 181 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 82 tis. € | 898 tis. € | -18 tis. € | 39 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 82 tis. € | 913 tis. € | -21 tis. € | 34 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 984 tis. € | -32 tis. € | -20 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 560 € | 455 tis. € | -7 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla29. 12. 2016 → 24. 6. 2024
Komenského 8854/19, Žilina
- Zmena sídla12. 3. 2011 → 28. 12. 2016
Pod Hôrkou 1710/1, Žilina
- Založenie spoločnosti10. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 6. 2010 → 1. 2. 2017
Sapio consult s. r. o.
- Zmena sídla10. 6. 2010 → 11. 3. 2011
Veľká Okružná 43, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45595445
- RÚZ ID
- 1037431
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat653 604 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 12. 2016Zmena sídlaKomenského 8854/19, Žilina
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 3. 2011Zmena sídlaPod Hôrkou 1710/1, Žilina
- 1. 7. 2010Registrácia platcu DPHSK2023052889
- 10. 6. 2010Zmena obchodného mena→ Sapio consult s. r. o.
- 10. 6. 2010Zmena sídlaVeľká Okružná 43, Žilina