SPV ĽADOVO 13, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (320 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2010
- Sídlo
- Špitálska 55, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-9,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-31,7 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť24,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -22.53netIncome: -72 196revenue: 320 381prevNetIncome: -99 134
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.15equity: 227 953assets: 943 915
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.85equity: 227 953assets: 943 915
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.66revenueYoY: 16.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -9.01netMargin: -22.53ebitda: -28 871revenue: 320 381
Altman Z''-Score1.19Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.65 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.65 % vs. predchádzajúce -9.43 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.85 % vs. predchádzajúce 85.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.34× vs. predchádzajúce 0.26×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -22.53 % vs. predchádzajúca -36.04 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.15 % vs. predchádzajúca 14.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 320 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -22.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+16 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 320 tis. € | 275 tis. € | +16,5 % |
| EBITDA | -29 tis. € | -56 tis. € | +48,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -26 tis. € | -51 tis. € | +48,9 % |
| Čistý zisk | -72 tis. € | -99 tis. € | +27,2 % |
| Aktíva | 944 tis. € | 1,1 mil. € | −10,2 % |
| Vlastné imanie | 228 tis. € | 155 tis. € | +46,7 % |
- 30. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.1%
- Cudzie zdroje75.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 320 tis. € | 944 tis. € | 228 tis. € | -29 tis. € | -72 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 275 tis. € | 1,1 mil. € | 155 tis. € | -56 tis. € | -99 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 338 tis. € | 1,3 mil. € | 254 tis. € | -3 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 457 tis. € | 1,3 mil. € | 302 tis. € | 71 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 443 tis. € | 1,5 mil. € | 315 tis. € | -20 tis. € | -65 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 445 tis. € | 1,8 mil. € | 379 tis. € | -37 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 428 tis. € | 1,8 mil. € | 455 tis. € | 208 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 430 tis. € | 2,0 mil. € | 444 tis. € | 191 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 421 tis. € | 2,2 mil. € | 474 tis. € | 192 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 448 tis. € | 2,3 mil. € | 483 tis. € | 213 tis. € | 149 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 10. 2013 → 4. 2. 2019
Masarykova 30, Lučenec
- Založenie spoločnosti30. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 6. 2010 → 25. 10. 2013
Mikušovská cesta 5319, Lučenec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45628777
- RÚZ ID
- 1053316
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat456 621 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 10. 2013Zmena sídlaMasarykova 30, Lučenec
- 1. 10. 2010Registrácia platcu DPHSK2023062756
- 30. 6. 2010Zmena sídlaMikušovská cesta 5319, Lučenec