Generations, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (736 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 7. 2010
- Sídlo
- Sienkiewiczova 2542/4, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,1 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.06netIncome: 15 164revenue: 736 251prevNetIncome: 1 505
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.19equity: 58 139assets: 274 385
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.81equity: 58 139assets: 274 385
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.10revenueYoY: 28.13validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.27netMargin: 2.06ebitda: 31 422revenue: 736 251
Altman Z''-Score2.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.53 % vs. predchádzajúce 0.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.81 % vs. predchádzajúce 86.31 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.68× vs. predchádzajúce 1.83×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.06 % vs. predchádzajúca 0.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.19 % vs. predchádzajúca 13.69 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 736 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+28 %), ale aktíva klesajú (-13 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 736 tis. € | 575 tis. € | +28,1 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 12 tis. € | +158,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 11 tis. € | +158,0 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 2 tis. € | +907,6 % |
| Aktíva | 274 tis. € | 314 tis. € | −12,6 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 43 tis. € | +35,3 % |
- 28. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.2%
- Cudzie zdroje78.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 736 tis. € | 274 tis. € | 58 tis. € | 31 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 575 tis. € | 314 tis. € | 43 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 707 tis. € | 344 tis. € | 41 tis. € | 9 tis. € | 725 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 800 tis. € | 295 tis. € | 41 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 450 tis. € | 252 tis. € | 38 tis. € | 8 tis. € | 239 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 406 tis. € | 198 tis. € | 38 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 476 tis. € | 236 tis. € | 40 tis. € | 51 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 285 tis. € | 125 tis. € | 7 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 180 tis. € | 109 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 192 tis. € | 116 tis. € | -20 tis. € | 48 tis. € | 40 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 6. 2022 → 20. 11. 2025
Prievozská 14, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla4. 9. 2018 → 15. 6. 2022
Priemyselná ulica 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla2. 7. 2016 → 3. 9. 2018
Nezábudková 5, Bratislava
- Založenie spoločnosti28. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 7. 2010 → 1. 7. 2016
Hviezdoslavova 75, Ivanka pri Dunaji
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 26. 2. 2025
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 7. 2010
- 3prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 7. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 7. 2010
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 7. 2010
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 7. 2010
- 7služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 7. 2010
- 8vydavateľská činnosťod 28. 7. 2010
- 9reklamné a marketingové službyod 28. 7. 2010
- 10organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 7. 2010
- 11počítačové službyod 28. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45662975
- RÚZ ID
- 1014066
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 16. 6. 2022Zmena sídlaPrievozská 14, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat799 762 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 4. 9. 2018Zmena sídlaPriemyselná ulica 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 2. 7. 2016Zmena sídlaNezábudková 5, Bratislava
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 9. 2010Registrácia platcu DPHSK2023092731
- 28. 7. 2010Zmena sídlaHviezdoslavova 75, Ivanka pri Dunaji