Kurzor s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (87 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 8. 2010
- Sídlo
- Moskovská 15, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža10,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,1 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.17netIncome: 3 644revenue: 87 299prevNetIncome: 930.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.20equity: 325 692assets: 427 410
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.80equity: 325 692assets: 427 410
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.18revenueYoY: -71.67validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.42netMargin: 4.17ebitda: 9 099revenue: 87 299
Altman Z''-Score5.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.85 % vs. predchádzajúce 0.19 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.80 % vs. predchádzajúce 33.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.17 % vs. predchádzajúca 0.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.20 % vs. predchádzajúca 66.85 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 72 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 87 tis. € | 308 tis. € | −71,7 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 5 tis. € | +71,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 5 tis. € | +71,1 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 930 € | +291,8 % |
| Aktíva | 427 tis. € | 482 tis. € | −11,3 % |
| Vlastné imanie | 326 tis. € | 322 tis. € | +1,1 % |
- 11. 8. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.2%
- Cudzie zdroje23.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 87 tis. € | 427 tis. € | 326 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 308 tis. € | 482 tis. € | 322 tis. € | 5 tis. € | 930 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 178 tis. € | 464 tis. € | 320 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 89 tis. € | 384 tis. € | 214 tis. € | 7 tis. € | 2 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 241 tis. € | 966 tis. € | 254 tis. € | 14 tis. € | 4 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 255 tis. € | 836 tis. € | 254 tis. € | 14 tis. € | 138 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 186 tis. € | 682 tis. € | 254 tis. € | 18 tis. € | -75 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 151 tis. € | 432 tis. € | 64 tis. € | 10 tis. € | 931 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 136 tis. € | 432 tis. € | 51 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 72 tis. € | 404 tis. € | 49 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 8. 2010
- 2vydavateľská činnosťod 11. 8. 2010
- 3výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 11. 8. 2010
- 4výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 11. 8. 2010
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 8. 2010
- 6vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 11. 8. 2010
- 7výroba hračiek a hierod 11. 8. 2010
- 8organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 8. 2010
- 9prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 8. 2010
- 10prevádzkovanie športových zariadeníod 11. 8. 2010
- 11poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 11. 8. 2010
- 12počítačové službyod 11. 8. 2010
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 8. 2010
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/, alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 11. 8. 2010
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 8. 2010
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 8. 2010
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 8. 2010
- 18reklamné a marketingové službyod 11. 8. 2010
- 19prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 8. 2010
- 20prenájom hnuteľných vecíod 11. 8. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45685053
- RÚZ ID
- 1033906
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 8. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat308 123 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 6. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2023087627
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna