Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

LINOA, s.r.o.

aktívna
Panská ul. 18, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)5 tis. €
95,5 %vs 2017
Zisk (2018)-274 tis. €
94×vs 2017
Vlastné imanie (2018)-295 tis. €
13×vs 2017
Zadlženosť (2018)225 %
105,3 %Vysokávs 2017
ROE (2018)92.7 %
778,2 %Výbornévs 2017

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 96 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 11/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -96 % medziročne
Tržby
5 tis. €
−95,5 %vs. 2017
Pokles tržieb
Čistý zisk
-274 tis. €
−94×vs. 2017
Zhoršenie výsledku
Aktíva
236 tis. €
+5,5 %vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
-295 tis. €
−13×vs. 2017
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
11zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-5309,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-115,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť225 %
  • Kapitálová primeranosť-125,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
11/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -5 315,403
  • netIncome: -274 009
  • revenue: 5 155
  • prevNetIncome: 2 936
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -124.96
  • equity: -295 482
  • assets: 236 453
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 224.96
  • equity: -295 482
  • assets: 236 453
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -1.61
  • revenueYoY: -95.51
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -5 309,564
  • netMargin: -5 315,403
  • ebitda: -273 708
  • revenue: 5 155
Altman Z''-Score-13.80Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-2.46aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-4.14aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-6.61aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.58presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -115.88 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -115.88 % vs. predchádzajúce 1.31 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 224.96 % vs. predchádzajúce 109.58 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.51×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5315.40 % vs. predchádzajúca 2.56 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -124.96 % vs. predchádzajúca -9.58 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 5155 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 96 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -5315.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1276 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby5 tis. €115 tis. €−95,5 %
EBITDA-274 tis. €4 tis. €−67×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-246 tis. €4 tis. €−67×
Čistý zisk-274 tis. €3 tis. €−94×
Aktíva236 tis. €224 tis. €+5,5 %
Vlastné imanie-295 tis. €-21 tis. €−13×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 9. 2010
Sídlo
Panská ul. 18, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 9. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby