JULIŠ TRAVEL, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 32 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (604 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 3. 2011
- Sídlo
- Pražská 11, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža14,0 %
- ROA (návratnosť aktív)24,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)27,8 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.70netIncome: 64 562revenue: 603 535prevNetIncome: 40 671
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.61equity: 232 362assets: 268 288
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.39equity: 232 362assets: 268 288
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.96revenueYoY: 32.47validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.99netMargin: 10.70ebitda: 84 419revenue: 603 535
Altman Z''-Score12.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.06 % vs. predchádzajúce 21.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.39 % vs. predchádzajúce 11.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 2.41×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.70 % vs. predchádzajúca 8.93 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.61 % vs. predchádzajúca 88.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 604 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 24.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 604 tis. € | 456 tis. € | +32,5 % |
| EBITDA | 84 tis. € | 52 tis. € | +63,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 76 tis. € | 47 tis. € | +63,1 % |
| Čistý zisk | 65 tis. € | 41 tis. € | +58,7 % |
| Aktíva | 268 tis. € | 189 tis. € | +42,1 % |
| Vlastné imanie | 232 tis. € | 168 tis. € | +38,5 % |
- 8. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.6%
- Cudzie zdroje13.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 604 tis. € | 268 tis. € | 232 tis. € | 84 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 456 tis. € | 189 tis. € | 168 tis. € | 52 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 379 tis. € | 143 tis. € | 127 tis. € | 38 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 79 tis. € | 108 tis. € | 93 tis. € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 63 tis. € | 147 tis. € | 110 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 478 tis. € | 134 tis. € | 118 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 360 tis. € | 101 tis. € | 98 tis. € | 24 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 348 tis. € | 95 tis. € | 80 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 348 tis. € | 91 tis. € | 64 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 279 tis. € | 75 tis. € | 51 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie cestovnej kancelárieod 8. 3. 2011
- 2nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 8. 3. 2011
- 3predaj leteckých prepravných služiebod 8. 3. 2011
- 4organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 3. 2011
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 3. 2011
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 3. 2011
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46048871
- RÚZ ID
- 1130039
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat603 535 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 7. 2011Registrácia platcu DPHSK2023219242