RALOMA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 164 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 3. 2011
- Sídlo
- Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.109netIncome: 3 370revenue: 3 092 515prevNetIncome: 12 178
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.48equity: 15 560assets: 447 527
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.52equity: 15 560assets: 447 527
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5 350,427revenueYoY: 163.55validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.135netMargin: 0.109ebitda: 4 161revenue: 3 092 515
Altman Z''-Score0.25Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.75 % vs. predchádzajúce 5.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.52 % vs. predchádzajúce 94.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.91× vs. predchádzajúce 5.73×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.11 % vs. predchádzajúca 1.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.48 % vs. predchádzajúca 5.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 164 % na 3.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+164 %) ako vlastné imanie (+28 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 1,2 mil. € | +163,6 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 15 tis. € | −72,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 14 tis. € | −72,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 12 tis. € | −72,3 % |
| Aktíva | 448 tis. € | 205 tis. € | +118,5 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 12 tis. € | +27,6 % |
- 18. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.5%
- Cudzie zdroje96.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 448 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,2 mil. € | 205 tis. € | 12 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 12 € | -9 tis. € | -150 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1 tis. € | 772 € | -8 tis. € | -363 € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 2 tis. € | -6 tis. € | — | -960 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2 tis. € | -5 tis. € | — | -9 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 7. 2012 → 6. 9. 2017
ICS Holding s. r. o.
- Zmena obchodného mena21. 4. 2011 → 20. 7. 2012
Monto - SK s. r. o.
- Založenie spoločnosti18. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 3. 2011 → 20. 4. 2011
DASSON s. r. o.
- Zmena sídla18. 3. 2011 → 6. 9. 2017
Klincová 37/B, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 9. 2017
- 2Prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 9. 2017
- 3Čistiace a upratovacie službyod 7. 9. 2017
- 4Fotografické službyod 7. 9. 2017
- 5Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 9. 2017
- 6Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 7. 9. 2017
- 7Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 9. 2017
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 9. 2017
- 9Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 7. 9. 2017
- 10Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 7. 9. 2017
- 11Administratívne službyod 7. 9. 2017
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 9. 2017
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 4. 2011
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 3. 2011
- 15reklamné a marketingové službyod 18. 3. 2011
- 16počítačové službyod 18. 3. 2011
- 17prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 3. 2011
- 18prenájom hnuteľných vecíod 18. 3. 2011
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 3. 2011
- 20činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 3. 2011
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46065822
- RÚZ ID
- 1134640
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat3 092 515 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 21. 7. 2012Zmena obchodného mena→ ICS Holding s. r. o.
- 21. 4. 2011Zmena obchodného mena→ Monto - SK s. r. o.
- 18. 3. 2011Zmena obchodného mena→ DASSON s. r. o.
- 18. 3. 2011Zmena sídlaKlincová 37/B, Bratislava