SALOME Special Operations, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 354 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje významné tržby (17,5 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 4. 2011
- Sídlo
- Škovránčia 2956/1, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)35,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,6 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.89netIncome: 2 610 410revenue: 17 526 045prevNetIncome: 2 993 773
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.79equity: 6 427 627assets: 7 405 707
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.21equity: 6 427 627assets: 7 405 707
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.73revenueYoY: 353.72validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.498netMargin: 14.89ebitda: -87 213revenue: 17 526 045
Altman Z''-Score11.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.25 % vs. predchádzajúce 47.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.21 % vs. predchádzajúce 39.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.37× vs. predchádzajúce 0.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.89 % vs. predchádzajúca 77.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.79 % vs. predchádzajúca 60.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +354 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 354 % na 17.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 35.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 17,5 mil. € | 3,9 mil. € | +353,7 % |
| EBITDA | -87 tis. € | -104 tis. € | +16,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -78 tis. € | -94 tis. € | +16,3 % |
| Čistý zisk | 2,6 mil. € | 3,0 mil. € | −12,8 % |
| Aktíva | 7,4 mil. € | 6,3 mil. € | +18,3 % |
| Vlastné imanie | 6,4 mil. € | 3,8 mil. € | +68,4 % |
- 5. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.8%
- Cudzie zdroje13.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 17,5 mil. € | 7,4 mil. € | 6,4 mil. € | -87 tis. € | 2,6 mil. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3,9 mil. € | 6,3 mil. € | 3,8 mil. € | -104 tis. € | 3,0 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 465 tis. € | 4,9 mil. € | 1,1 mil. € | -50 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6,0 mil. € | 3,0 mil. € | 1,1 mil. € | 298 tis. € | 206 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,9 mil. € | 2,2 mil. € | 1,1 mil. € | 92 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7,6 mil. € | 3,1 mil. € | 1,2 mil. € | 950 tis. € | 700 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,9 mil. € | 2,9 mil. € | 662 tis. € | 154 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4,9 mil. € | 1,3 mil. € | 764 tis. € | 525 tis. € | 390 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,9 mil. € | 2,6 mil. € | 499 tis. € | 647 tis. € | 493 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1odborná príprava na získanie odbornej spôsobilosti pri výrobe a spracovaní, používaní a ničení výbušnín, výbušných predmetov a munícieod 6. 6. 2024
- 2skladovanie výbušnín, výbušných predmetov a munícieod 6. 6. 2024
- 3skúšanie, revízia, oprava, delaborácia, likvidácia výbušnín, výbušných predmetov a munícieod 6. 6. 2024
- 4ničenie a zneškodňovanie výbušnín, výbušných predmetov a munície pri výskume, vývoji, výrobe a spracovaníod 6. 6. 2024
- 5výroba a spracovanie výbušnín vrátane výbušných predmetov, munície alebo vykonávanie výskumu, vývoja alebo pokusnej výroby výbušnín, výbušných predmetov a munícieod 6. 6. 2024
- 6Obchodovanie s výrobkami obranného priemyslu - v rozsahu rozhodnutia Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 7139/2021-1050 zo dňa 19.7.2021 vydaného v zmysle § 9 ods. 1. zákona č. 392/2011 Z.z.od 17. 6. 2022
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2017
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2017
- 9opravy, úpravy, ničenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu zbraníod 5. 6. 2011
- 10vývoj a výroba zbraní alebo strelivaod 5. 6. 2011
- 11prevádzkovanie strelniceod 5. 6. 2011
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 6. 2011
- 13úschova zbraní a strelivaod 5. 4. 2011
- 14výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 5. 4. 2011
- 15vývoj a výroba vojenských zbraní a vojenského strelivaod 5. 4. 2011
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 4. 2011
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 4. 2011
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 4. 2011
- 19kúpa tovaru na učely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 4. 2011
- 20nákup, predaj, prenájom zbraní a strelivaod 5. 4. 2011
- 21preprava zbraní a strelivaod 5. 4. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46073299
- RÚZ ID
- 1126631
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat17 526 045 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 12. 2011Registrácia platcu DPHSK2023252187