MB Accounting Plus, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (784 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2011
- Sídlo
- Gorkého 12, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža20,1 %
- ROA (návratnosť aktív)12,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,1 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.91netIncome: 77 730revenue: 784 451prevNetIncome: 97 227
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.58equity: 267 084assets: 612 850
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.42equity: 267 084assets: 612 850
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.80revenueYoY: 3.12validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.05netMargin: 9.91ebitda: 157 284revenue: 784 451
Altman Z''-Score3.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.68 % vs. predchádzajúce 18.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.42 % vs. predchádzajúce 64.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.28× vs. predchádzajúce 1.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.91 % vs. predchádzajúca 12.78 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.58 % vs. predchádzajúca 35.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 784 tis. € | 761 tis. € | +3,1 % |
| EBITDA | 157 tis. € | 174 tis. € | −9,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 142 tis. € | 156 tis. € | −9,5 % |
| Čistý zisk | 78 tis. € | 97 tis. € | −20,1 % |
| Aktíva | 613 tis. € | 536 tis. € | +14,4 % |
| Vlastné imanie | 267 tis. € | 189 tis. € | +41,1 % |
- 19. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.6%
- Cudzie zdroje56.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 784 tis. € | 613 tis. € | 267 tis. € | 157 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 761 tis. € | 536 tis. € | 189 tis. € | 174 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 716 tis. € | 345 tis. € | 92 tis. € | 37 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 649 tis. € | 220 tis. € | 105 tis. € | 61 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 573 tis. € | 44 tis. € | 6 tis. € | 42 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 564 tis. € | 614 tis. € | -17 tis. € | 21 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 86 tis. € | -11 tis. € | — | -11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 11. 2014 → 8. 9. 2020
Ľanová 8, Bratislava
- Zmena sídla22. 10. 2014 → 4. 11. 2014
Odborárska 23, Bratislava
- Zmena sídla25. 10. 2013 → 21. 10. 2014
Sartorisova 10, Bratislava
- Zmena sídla21. 9. 2013 → 24. 10. 2013
Ľanová 8, Bratislava
- Zmena sídla18. 4. 2013 → 20. 9. 2013
Sartorisova 10, Bratislava
- Založenie spoločnosti19. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 3. 2011 → 20. 9. 2013
Benerika spol. s r. o.
- Zmena sídla19. 3. 2011 → 17. 4. 2013
Ostružinová 11, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 21. 9. 2013
- 2Počítačové službyod 21. 9. 2013
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 21. 9. 2013
- 4Administratívne službyod 21. 9. 2013
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 9. 2013
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 9. 2013
- 7Finančný leasingod 21. 9. 2013
- 8Skladovanieod 21. 9. 2013
- 9Čistiace a upratovacie práceod 21. 9. 2013
- 10Prieskum verejnej mienkyod 21. 9. 2013
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 9. 2013
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 6. 2013
- 13faktoring a forfaitingod 19. 3. 2011
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2011
- 15reklamné a marketingové službyod 19. 3. 2011
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 3. 2011
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46084495
- RÚZ ID
- 1114329
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat784 451 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 5. 11. 2014Zmena sídlaĽanová 8, Bratislava
- 22. 10. 2014Zmena sídlaOdborárska 23, Bratislava
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 25. 10. 2013Zmena sídlaSartorisova 10, Bratislava
- 21. 9. 2013Zmena sídlaĽanová 8, Bratislava
- 18. 4. 2013Zmena sídlaSartorisova 10, Bratislava
- 19. 3. 2011Zmena obchodného mena→ Benerika spol. s r. o.
- 19. 3. 2011Zmena sídlaOstružinová 11, Bratislava