TOBTRANS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (790 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2011
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)25,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,9 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.11netIncome: 111 468revenue: 790 002prevNetIncome: -29 462
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.46equity: 218 959assets: 442 722
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.54equity: 218 959assets: 442 722
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 170.31revenueYoY: 29.90validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.70netMargin: 14.11ebitda: 116 102revenue: 790 002
Altman Z''-Score4.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.18 % vs. predchádzajúce -26.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.54 % vs. predchádzajúce 86.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.78× vs. predchádzajúce 5.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.11 % vs. predchádzajúca -4.84 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.46 % vs. predchádzajúca 13.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 30 % na 790 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 25.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 790 tis. € | 608 tis. € | +29,9 % |
| EBITDA | 116 tis. € | -22 tis. € | +622,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 104 tis. € | -20 tis. € | +622,8 % |
| Čistý zisk | 111 tis. € | -29 tis. € | +478,3 % |
| Aktíva | 443 tis. € | 113 tis. € | +292,1 % |
| Vlastné imanie | 219 tis. € | 16 tis. € | +13× |
- 10. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.5%
- Cudzie zdroje50.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 790 tis. € | 443 tis. € | 219 tis. € | 116 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 608 tis. € | 113 tis. € | 16 tis. € | -22 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 403 tis. € | 212 tis. € | 46 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 40 tis. € | 34 tis. € | 34 tis. € | — | -564 € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 35 tis. € | 35 tis. € | — | — | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 35 tis. € | 35 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46085459
- RÚZ ID
- 1116978
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat790 002 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna