SK TRANSWORLD COMPANY s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (530 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2011
- Sídlo
- Gorkého 10, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,7 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.53netIncome: 13 406revenue: 529 500prevNetIncome: 6 313
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.72equity: 105 506assets: 984 366
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.28equity: 105 506assets: 984 366
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.85revenueYoY: 13.78validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.121netMargin: 2.53ebitda: 640.00revenue: 529 500
Altman Z''-Score0.39Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.36 % vs. predchádzajúce 0.68 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.28 % vs. predchádzajúce 90.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.53 % vs. predchádzajúca 1.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.72 % vs. predchádzajúca 9.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 530 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+14 %), aktíva (+6 %), vlastné imanie (+15 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 530 tis. € | 465 tis. € | +13,8 % |
| EBITDA | 640 € | 27 tis. € | −97,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 576 € | 24 tis. € | −97,6 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 6 tis. € | +112,4 % |
| Aktíva | 984 tis. € | 930 tis. € | +5,8 % |
| Vlastné imanie | 106 tis. € | 92 tis. € | +14,6 % |
- 26. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.7%
- Cudzie zdroje89.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 530 tis. € | 984 tis. € | 106 tis. € | 640 € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 465 tis. € | 930 tis. € | 92 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 493 tis. € | 1,1 mil. € | 86 tis. € | -8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 624 tis. € | 1,0 mil. € | 81 tis. € | 28 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 609 tis. € | 1,0 mil. € | 77 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 468 tis. € | 980 tis. € | 75 tis. € | 33 tis. € | 329 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 917 tis. € | 840 tis. € | 74 tis. € | 17 tis. € | 986 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 798 tis. € | 748 tis. € | 74 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 902 tis. € | 368 tis. € | 65 tis. € | 42 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 626 tis. € | 338 tis. € | 57 tis. € | 8 tis. € | -30 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla13. 7. 2012 → 26. 3. 2015
Laurinská 18, Bratislava
- Zmena sídla15. 7. 2011 → 12. 7. 2012
Špitálska 61, Bratislava
- Založenie spoločnosti26. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 3. 2011 → 14. 7. 2011
New Group Slovakia s. r. o.
- Zmena sídla26. 3. 2011 → 14. 7. 2011
Klincová 37/B, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 3. 2011
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 3. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 3. 2011
- 4služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 3. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46091033
- RÚZ ID
- 1120268
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat917 411 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 7. 2012Zmena sídlaLaurinská 18, Bratislava
- 15. 7. 2011Zmena sídlaŠpitálska 61, Bratislava
- 1. 5. 2011Registrácia platcu DPHSK2023236820
- 26. 3. 2011Zmena obchodného mena→ New Group Slovakia s. r. o.
- 26. 3. 2011Zmena sídlaKlincová 37/B, Bratislava