Investica, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 210 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (81 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2011
- Sídlo
- Bernolákova 7897/9, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža9,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-2,3 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť89,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -10.79netIncome: -8 772revenue: 81 331prevNetIncome: -18 874
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.94equity: 385 934assets: 429 118
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.06equity: 385 934assets: 429 118
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.93revenueYoY: 210.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.53netMargin: -10.79ebitda: 7 753revenue: 81 331
Altman Z''-Score24.31Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 13.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.04 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.04 % vs. predchádzajúce -3.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.06 % vs. predchádzajúce 18.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.19× vs. predchádzajúce 0.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -10.79 % vs. predchádzajúca -72.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.94 % vs. predchádzajúca 81.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +210 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 210 % na 81 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -10.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 210 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 81 tis. € | 26 tis. € | +210,4 % |
| EBITDA | 8 tis. € | -19 tis. € | +141,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | -17 tis. € | +141,9 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | -19 tis. € | +53,5 % |
| Aktíva | 429 tis. € | 487 tis. € | −11,9 % |
| Vlastné imanie | 386 tis. € | 395 tis. € | −2,2 % |
- 31. 3. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.9%
- Cudzie zdroje10.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 81 tis. € | 429 tis. € | 386 tis. € | 8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 26 tis. € | 487 tis. € | 395 tis. € | -19 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 455 tis. € | 414 tis. € | -19 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 47 tis. € | 339 tis. € | 302 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 182 tis. € | 331 tis. € | 296 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 350 tis. € | 308 tis. € | -28 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 412 tis. € | 371 tis. € | 2 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Mimoriadna | 9 tis. € | 192 tis. € | 67 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 463 € | 1,1 mil. € | 956 tis. € | -27 tis. € | 531 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 1,6 mil. € | 1,3 mil. € | -10 tis. € | 1,3 mil. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46096744
- RÚZ ID
- 1115903
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat181 541 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Mimoriadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 5. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2023239438