KOLATERAL, s. r. o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1177 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (115 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2011
- Sídlo
- Panenská 24, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža94,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-780,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-780,1 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť100,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.08netIncome: -9 291revenue: 114 930prevNetIncome: -45 406
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 100.00equity: 1 191assets: 1 191
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.000equity: 1 191assets: 1 191
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.02revenueYoY: 1 177validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 94.59netMargin: -8.08ebitda: 108 712revenue: 114 930
Altman Z''-Score-438.66Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -972.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 521.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -780.10 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -780.10 % vs. predchádzajúce -6.89 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.00 % vs. predchádzajúce 83.08 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 96.50× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.08 % vs. predchádzajúca -504.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.00 % vs. predchádzajúca 16.92 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 100 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -780 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1191 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +1177 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1177 % na 115 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 94.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 115 tis. € | 9 tis. € | +12× |
| EBITDA | 109 tis. € | -45 tis. € | +340,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 98 tis. € | -41 tis. € | +340,5 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | -45 tis. € | +79,5 % |
| Aktíva | 1 tis. € | 659 tis. € | −99,8 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 111 tis. € | −98,9 % |
- 15. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Mimoriadna | 115 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 109 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 9 tis. € | 659 tis. € | 111 tis. € | -45 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 716 tis. € | 157 tis. € | -100 tis. € | -100 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 979 € | 804 tis. € | 257 tis. € | -102 tis. € | -103 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 € | 717 tis. € | 159 tis. € | -45 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 599 tis. € | -46 tis. € | -48 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 548 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 554 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 19 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 177 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46136380
- RÚZ ID
- 1134028
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Mimoriadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat114 930 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 13. 5. 2011Registrácia platcu DPHSK2023244619