Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Salve Real Estates, a. s.

aktívna
Štúrova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 8. 9. 2020
akciová spoločnosťPlatca DPH
Tržby (2022)-758 tis. €
253,4 %vs 2021
Zisk (2022)-2,1 mil. €
228,3 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)-2,7 mil. €
322,4 %vs 2021
Zadlženosť (2022)158 %
45,0 %Vysokávs 2021
ROE (2022)76.3 %
22,3 %Výbornévs 2021

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 253 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 22/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.

Súhrn

je dlhodobo stratová, vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
akciová spoločnosť
Dátum vzniku
27. 3. 2012
Sídlo
Štúrova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-44,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť158 %
  • Kapitálová primeranosť-57,9 %

Finančné zdravie

je dlhodobo stratová, vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
22/ 100Riziková
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 271.91
  • netIncome: -2 060 801
  • revenue: -757 895
  • prevNetIncome: -627 764
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -57.86
  • equity: -2 700 064
  • assets: 4 666 454
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 157.86
  • equity: -2 700 064
  • assets: 4 666 454
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 17.21
  • revenueYoY: -253.40
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 239.92
  • netMargin: 271.91
  • ebitda: -1 818 332
  • revenue: -757 895
Altman Z''-Score-5.68Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.93aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.23aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.38presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -44.16 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -44.16 % vs. predchádzajúce -8.75 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 157.86 % vs. predchádzajúce 108.91 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív -0.16× vs. predchádzajúce 0.07×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -57.86 % vs. predchádzajúca -8.91 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 35 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 253 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 271.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 2.72 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 239.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby-758 tis. €494 tis. €−253,4 %
EBITDA-1,8 mil. €-259 tis. €−601,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-1,6 mil. €-233 tis. €−601,6 %
Čistý zisk-2,1 mil. €-628 tis. €−228,3 %
Aktíva4,7 mil. €7,2 mil. €−35,0 %
Vlastné imanie-2,7 mil. €-639 tis. €−322,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 3. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby