PROPRINT s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (203 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2012
- Sídlo
- Heydukova 9, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,9 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.83netIncome: 3 706revenue: 202 876prevNetIncome: 329.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.30equity: 19 599assets: 113 269
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.70equity: 19 599assets: 113 269
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.11revenueYoY: 46.76validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.87netMargin: 1.83ebitda: 9 880revenue: 202 876
Altman Z''-Score1.55Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.27 % vs. predchádzajúce 0.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.70 % vs. predchádzajúce 89.39 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.79× vs. predchádzajúce 0.92×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.83 % vs. predchádzajúca 0.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.30 % vs. predchádzajúca 10.61 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 203 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+47 %), ale aktíva klesajú (-24 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 203 tis. € | 138 tis. € | +46,8 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 3 tis. € | +209,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 3 tis. € | +209,4 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 329 € | +10× |
| Aktíva | 113 tis. € | 150 tis. € | −24,3 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 16 tis. € | +23,3 % |
- 21. 4. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.3%
- Cudzie zdroje82.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 203 tis. € | 113 tis. € | 20 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 138 tis. € | 150 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | 329 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 119 tis. € | 165 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | 931 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 106 tis. € | 206 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 95 tis. € | 160 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 132 tis. € | 140 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 97 tis. € | 111 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 68 tis. € | 54 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 38 tis. € | 29 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 23. 4. 2025
- 2Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 23. 4. 2025
- 3Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 23. 4. 2025
- 4Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkovod 23. 4. 2025
- 5Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 23. 4. 2025
- 6Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 23. 4. 2025
- 7Poskytovanie služieb osobného charakteruod 23. 4. 2025
- 8Čistiace a upratovacie službyod 23. 4. 2025
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 4. 2025
- 10Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 23. 4. 2025
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 23. 4. 2025
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 4. 2018
- 13Maloobchod a veľkoobchod s hudobnými nástrojmi a hudobninamiod 28. 4. 2018
- 14Fotografické službyod 28. 4. 2018
- 15Administratívne službyod 28. 4. 2018
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 4. 2018
- 17Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 28. 4. 2018
- 18polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 21. 4. 2012
- 19prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2012
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 4. 2012
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2012
- 22reklamné a marketingové službyod 21. 4. 2012
- 23vydavateľská činnosťod 21. 4. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46627766
- RÚZ ID
- 1191857
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat202 876 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2023551750
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna