Gaveld s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 90 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2012
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža8,8 %
- ROA (návratnosť aktív)79,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,0 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť86,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.79netIncome: 101 490revenue: 1 154 902prevNetIncome: 7 392
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.11equity: 110 292assets: 128 077
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.89equity: 110 292assets: 128 077
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 81.10revenueYoY: 90.06validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.84netMargin: 8.79ebitda: 102 077revenue: 1 154 902
Altman Z''-Score15.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 79.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 79.24 % vs. predchádzajúce 8.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.89 % vs. predchádzajúce 91.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.02× vs. predchádzajúce 7.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.79 % vs. predchádzajúca 1.22 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.11 % vs. predchádzajúca 8.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 90 % na 1.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 79.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 608 tis. € | +90,1 % |
| EBITDA | 102 tis. € | 9 tis. € | +977,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 92 tis. € | 9 tis. € | +977,2 % |
| Čistý zisk | 101 tis. € | 7 tis. € | +13× |
| Aktíva | 128 tis. € | 83 tis. € | +54,8 % |
| Vlastné imanie | 110 tis. € | 7 tis. € | +14× |
- 11. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.1%
- Cudzie zdroje13.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 128 tis. € | 110 tis. € | 102 tis. € | 101 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 608 tis. € | 83 tis. € | 7 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 686 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 194 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 5. 2012 → 23. 9. 2014
Ružová dolina 6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 30. 1. 2014
- 2Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 30. 1. 2014
- 3Poskytovanie služieb v rybárstveod 30. 1. 2014
- 4Údenárska výrobaod 30. 1. 2014
- 5Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 30. 1. 2014
- 6Výroba nápojovod 30. 1. 2014
- 7Výroba kŕmnych zmesíod 30. 1. 2014
- 8Textilná výrobaod 30. 1. 2014
- 9Odevná výrobaod 30. 1. 2014
- 10Spracovanie kožeod 30. 1. 2014
- 11Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 30. 1. 2014
- 12Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 1. 2014
- 13Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 30. 1. 2014
- 14Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 30. 1. 2014
- 15Výroba výrobkov z papieraod 30. 1. 2014
- 16Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 30. 1. 2014
- 17Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 1. 2014
- 18Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 30. 1. 2014
- 19Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 30. 1. 2014
- 20Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 30. 1. 2014
- 21Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 1. 2014
- 22Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 1. 2014
- 23Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2014
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 1. 2014
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 1. 2014
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 1. 2014
- 27Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 1. 2014
- 28Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 1. 2014
- 29Vykonávanie odťahovej službyod 30. 1. 2014
- 30Sťahovacie službyod 30. 1. 2014
- 31Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 30. 1. 2014
- 32Preprava zbraní a strelivaod 30. 1. 2014
- 33Skladovanieod 30. 1. 2014
- 34Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 30. 1. 2014
- 35Úschova zbraní a strelivaod 30. 1. 2014
- 36Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 1. 2014
- 37Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 1. 2014
- 38Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 1. 2014
- 39Počítačové službyod 30. 1. 2014
- 40Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 1. 2014
- 41Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 1. 2014
- 42Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 1. 2014
- 43Faktoring a forfaitingod 30. 1. 2014
- 44Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 1. 2014
- 45Prenájom hnuteľných vecíod 30. 1. 2014
- 46Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 30. 1. 2014
- 47Administratívne službyod 30. 1. 2014
- 48Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2014
- 49Vedenie účtovníctvaod 30. 1. 2014
- 50Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 1. 2014
- 51Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 30. 1. 2014
- 52Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 30. 1. 2014
- 53Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 1. 2014
- 54Prevádzkovanie športových zariadeníod 30. 1. 2014
- 55Prevádzkovanie strelniceod 30. 1. 2014
- 56Čistiace a upratovacie službyod 30. 1. 2014
- 57Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 30. 1. 2014
- 58Reklamné a marketingové službyod 30. 1. 2014
- 59Prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 1. 2014
- 60Donášková službaod 30. 1. 2014
- 61Služby požičovníod 30. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46665285
- RÚZ ID
- 1227131
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 154 902 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 11. 5. 2012Zmena sídlaRužová dolina 6, Bratislava