FUNDAMENTA, s. r. o.
aktívnaŠancová 42, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Tržby (2024)—
Zisk (2024)-7 tis. €
195,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)2 tis. €
80,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)72 %
125,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-404.3 %
580,6 %Stratavs 2023
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Súhrn
je dlhodobo stratová.
Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 5. 2012
- Sídlo
- Šancová 42, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-114,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-404,3 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,4 %
Finančné zdravie
34/ 100Slabá
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: —netIncome: -6 829revenue: —prevNetIncome: 7 166
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: 28.38equity: 1 689assets: 5 951
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: 71.62equity: 1 689assets: 5 951
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: -11.69revenueYoY: —validHistoryYears: 9.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -6 355revenue: —
Altman Z''-Score-66.32Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -61.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -6.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -114.75 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -114.75 % vs. predchádzajúce 57.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.62 % vs. predchádzajúce 31.81 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.38 % vs. predchádzajúca 68.19 %.nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- Aktíva medziročne klesli o 52 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -404 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1689 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Čo hovoria dáta
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
Finančný prehľad (2024)
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | 23 tis. € | — |
| EBITDA | -6 tis. € | 7 tis. € | −195,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -6 tis. € | 6 tis. € | −195,0 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 7 tis. € | −195,3 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 12 tis. € | −52,4 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 9 tis. € | −80,2 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 17. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024—
—
-114.8 %Slabé
-404.3 %Slabé
71.6 %Vysoká
28.4 %Slabé
Tržby a zisk · 10 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.4%
- Cudzie zdroje71.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | — | 6 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 55 tis. € | 98 tis. € | 1 tis. € | -385 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 71 tis. € | 75 tis. € | 37 tis. € | -243 tis. € | -251 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 67 tis. € | 292 tis. € | 289 tis. € | 33 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 280 tis. € | 261 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 54 tis. € | 248 tis. € | 248 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 67 tis. € | 215 tis. € | 213 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 59 tis. € | 178 tis. € | 166 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 62 tis. € | 156 tis. € | 129 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46666168
- RÚZ ID
- 1221345
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS13 udalostí
- 17. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat70 536 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 10. 2012Registrácia platcu DPHSK2023536625