LAREDO s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 32 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 5. 2012
- Sídlo
- Špitálska 53, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža21,3 %
- ROA (návratnosť aktív)7,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,9 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.29netIncome: 15 621revenue: 95 870prevNetIncome: 12 748
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.67equity: 52 196assets: 211 590
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.33equity: 52 196assets: 211 590
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -29.33revenueYoY: -31.90validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.27netMargin: 16.29ebitda: 20 389revenue: 95 870
Altman Z''-Score2.42Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.38 % vs. predchádzajúce 6.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.33 % vs. predchádzajúce 82.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.29 % vs. predchádzajúca 9.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.67 % vs. predchádzajúca 17.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 32 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 16.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 141 tis. € | −31,9 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 19 tis. € | +9,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 17 tis. € | +9,1 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 13 tis. € | +22,5 % |
| Aktíva | 212 tis. € | 212 tis. € | −0,0 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 37 tis. € | +42,7 % |
- 19. 5. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.7%
- Cudzie zdroje75.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 212 tis. € | 52 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 141 tis. € | 212 tis. € | 37 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 253 tis. € | 198 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 125 tis. € | 146 tis. € | 95 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 384 tis. € | 83 tis. € | 76 tis. € | — | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 5. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 5. 2012 → 6. 12. 2013
Krupinská 4, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 29. 10. 2014
- 2Spracovanie kožeod 29. 10. 2014
- 3Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 29. 10. 2014
- 4Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 29. 10. 2014
- 5Textilná výrobaod 29. 10. 2014
- 6Odevná výrobaod 29. 10. 2014
- 7správa bytového alebo nebyového fonduod 19. 5. 2012
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 5. 2012
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 5. 2012
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 5. 2012
- 11reklamné a marketingové službyod 19. 5. 2012
- 12administratívne službyod 19. 5. 2012
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 5. 2012
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 5. 2012
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 5. 2012
- 16skladovanieod 19. 5. 2012
- 17baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 19. 5. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46680756
- RÚZ ID
- 1208576
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 5. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat384 296 EUR · rok 2014
- 19. 5. 2012Zmena sídlaKrupinská 4, Bratislava