Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

selection s.r.o.

aktívna
Palisády 55, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2019spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)96 tis. €
8,5 %vs 2024
Zisk (2025)-3 tis. €
73,4 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)22 tis. €
13,2 %vs 2024
Zadlženosť (2025)53 %
15,0 %Strednávs 2024
ROE (2025)-15.3 %
69,4 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -8.5 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 50/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Klesajúce tržbytržby -9 % medziročne
Tržby
96 tis. €
−8,5 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
-3 tis. €
+73,4 %vs. 2024
Strata pretrváva
Aktíva
47 tis. €
−0,6 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
22 tis. €
−13,2 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
50zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-1,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-7,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-15,3 %
  • Zadlženosť53 %
  • Kapitálová primeranosť47,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je dlhodobo stratová.
50/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -3.53
  • netIncome: -3 386
  • revenue: 95 819
  • prevNetIncome: -12 734
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 47.21
  • equity: 22 198
  • assets: 47 023
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 52.79
  • equity: 22 198
  • assets: 47 023
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.64
  • revenueYoY: -8.53
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -1.49
  • netMargin: -3.53
  • ebitda: -1 430
  • revenue: 95 819
Altman Z''-Score2.50Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.93aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.80aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.17aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.94presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -7.20 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.20 % vs. predchádzajúce -26.92 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 52.79 % vs. predchádzajúce 45.92 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.04× vs. predchádzajúce 2.21×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.53 % vs. predchádzajúca -12.16 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.21 % vs. predchádzajúca 54.08 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 9 % na 96 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -3.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby96 tis. €105 tis. €−8,5 %
EBITDA-1 tis. €-9 tis. €+84,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-1 tis. €-8 tis. €+84,2 %
Čistý zisk-3 tis. €-13 tis. €+73,4 %
Aktíva47 tis. €47 tis. €−0,6 %
Vlastné imanie22 tis. €26 tis. €−13,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
26. 6. 2012
Sídlo
Palisády 55, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 6. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby