Vitalcity s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 228 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (185 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,9 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.18netIncome: 4 031revenue: 185 161prevNetIncome: 6 012
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.75equity: 20 216assets: 1 152 323
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.25equity: 20 216assets: 1 152 323
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 133.86revenueYoY: 228.47validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.18netMargin: 2.18ebitda: 4 031revenue: 185 161
Altman Z''-Score0.12Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.35 % vs. predchádzajúce 1.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.25 % vs. predchádzajúce 97.42 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.18 % vs. predchádzajúca 10.67 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.75 % vs. predchádzajúca 2.58 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +228 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 228 % na 185 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 228 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 185 tis. € | 56 tis. € | +228,5 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 8 tis. € | −47,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 7 tis. € | −47,0 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 6 tis. € | −33,0 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 565 tis. € | +104,0 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 15 tis. € | +38,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2012
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 7. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.8%
- Cudzie zdroje98.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 185 tis. € | 1,2 mil. € | 20 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 56 tis. € | 565 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 10 tis. € | 9 tis. € | -503 € | -513 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 10 tis. € | 9 tis. € | -758 € | -765 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 204 € | 193 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 3 tis. € | 1 tis. € | -846 € | -3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 240 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 7 tis. € | 5 tis. € | — | -68 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla17. 1. 2015 → 11. 2. 2025
Tallerova 4, Bratislava
- Založenie spoločnosti1. 7. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 7. 2012 → 16. 1. 2015
Veľká Okružná 1088/53, Partizánske
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46739319
- RÚZ ID
- 1224540
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat185 161 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 1. 2015Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 7. 2012Zmena sídlaVeľká Okružná 1088/53, Partizánske