VM BOLT, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 164 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (830 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť108 %
- Kapitálová primeranosť-7,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.652netIncome: 5 411revenue: 829 886prevNetIncome: 4 237
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -7.67equity: -132 924assets: 1 732 699
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 107.67equity: -132 924assets: 1 732 699
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 63.56revenueYoY: 163.91validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.587netMargin: 0.652ebitda: 4 870revenue: 829 886
Altman Z''-Score-0.49Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.31 % vs. predchádzajúce 1.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 107.67 % vs. predchádzajúce 165.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.48× vs. predchádzajúce 1.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.65 % vs. predchádzajúca 1.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -7.67 % vs. predchádzajúca -65.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 164 % na 830 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 714 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 830 tis. € | 314 tis. € | +163,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 3 tis. € | +53,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +53,5 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 4 tis. € | +27,7 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 213 tis. € | +714,4 % |
| Vlastné imanie | -133 tis. € | -138 tis. € | +3,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 7. 2012
- Sídlo
- Karpatské námestie 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 4. 7. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.9 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.7 mil. €
- Vlastné imanie
- −133 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 830 tis. € | 1,7 mil. € | -133 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 314 tis. € | 213 tis. € | -138 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 63 tis. € | 109 tis. € | -207 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 113 tis. € | -197 tis. € | -22 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 54 tis. € | 74 tis. € | -174 tis. € | -41 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 13 tis. € | 124 tis. € | -134 tis. € | -24 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 18 tis. € | 85 tis. € | -109 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 27 tis. € | 56 tis. € | -101 tis. € | — | -52 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 7. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 7. 2012 → 2. 3. 2021
COBOLT, s. r. o.
- Zmena sídla4. 7. 2012 → 30. 6. 2017
Karpatské nám. 9, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1čistiace a upratovacie službyod 15. 11. 2014
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 11. 2014
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 7. 2012
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 7. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 7. 2012
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 7. 2012
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 7. 2012
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 7. 2012
- 9prenájom hnuteľných vecíod 4. 7. 2012
- 10administratívne službyod 4. 7. 2012
- 11reklamné a marketingové službyod 4. 7. 2012
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 7. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46739432
- RÚZ ID
- 1230797
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 7. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat829 886 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 4. 7. 2012Zmena obchodného mena→ COBOLT, s. r. o.
- 4. 7. 2012Zmena sídlaKarpatské nám. 9, Bratislava