Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Panda real estate s. r. o.

aktívna
Palisády 32, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 20. 10. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)27 tis. €
77,4 %vs 2022
Zisk (2023)-5 tis. €
218,3 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)163 tis. €
3,1 %vs 2022
Zadlženosť (2023)78 %
3,8 %Vysokávs 2022
ROE (2023)-3.2 %
222,1 %Stratavs 2022

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 77 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 22/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -77 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 78 % aktív
Tržby
27 tis. €
−77,4 %vs. 2022
Pokles tržieb
Čistý zisk
-5 tis. €
−218,3 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
756 tis. €
+9,8 %vs. 2022
Mierny rast
Vlastné imanie
163 tis. €
−3,1 %vs. 2022
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
22zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-19,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-3,2 %
  • Zadlženosť78 %
  • Kapitálová primeranosť21,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
22/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -19.47
  • netIncome: -5 159
  • revenue: 26 500
  • prevNetIncome: 4 360
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 21.61
  • equity: 163 335
  • assets: 755 791
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 78.39
  • equity: 163 335
  • assets: 755 791
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -38.50
  • revenueYoY: -77.36
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -19.47
  • netMargin: -19.47
  • ebitda: -5 159
  • revenue: 26 500
Altman Z''-Score1.36Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.43aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.68aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.04aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.29presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.68 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.68 % vs. predchádzajúce 0.63 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 78.39 % vs. predchádzajúce 75.53 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 0.17×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -19.47 % vs. predchádzajúca 3.72 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.61 % vs. predchádzajúca 24.47 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 26500 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 77 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -19.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby27 tis. €117 tis. €−77,4 %
EBITDA-5 tis. €8 tis. €−162,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-5 tis. €7 tis. €−162,7 %
Čistý zisk-5 tis. €4 tis. €−218,3 %
Aktíva756 tis. €689 tis. €+9,8 %
Vlastné imanie163 tis. €168 tis. €−3,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 8. 2012
Sídlo
Palisády 32, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 8. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby