MAXMOTORSPORT s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (918 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,2 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť36,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.104netIncome: 956.00revenue: 917 819prevNetIncome: 28 149
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.45equity: 623 753assets: 1 711 442
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.55equity: 623 753assets: 1 711 442
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.25revenueYoY: -4.72validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.92netMargin: 0.104ebitda: 17 657revenue: 917 819
Altman Z''-Score0.94Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.60 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce 2.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.55 % vs. predchádzajúce 47.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.10 % vs. predchádzajúca 2.92 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.45 % vs. predchádzajúca 52.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 918 tis. € | 963 tis. € | −4,7 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 47 tis. € | −62,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 43 tis. € | −62,7 % |
| Čistý zisk | 956 € | 28 tis. € | −96,6 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,2 mil. € | +45,3 % |
| Vlastné imanie | 624 tis. € | 623 tis. € | +0,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 9. 2012
- Sídlo
- Tichá 45, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 26. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.4%
- Cudzie zdroje63.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 918 tis. € | 1,7 mil. € | 624 tis. € | 18 tis. € | 956 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 963 tis. € | 1,2 mil. € | 623 tis. € | 47 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 923 tis. € | 1,8 mil. € | 395 tis. € | 60 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 964 tis. € | 1,5 mil. € | 355 tis. € | 28 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 341 tis. € | 830 tis. € | 82 tis. € | -77 tis. € | -95 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | -32 tis. € | -44 tis. € | -54 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 735 tis. € | 691 tis. € | 12 tis. € | 25 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 803 tis. € | 708 tis. € | 86 € | -37 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 657 tis. € | 396 tis. € | -115 tis. € | 7 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 631 tis. € | 547 tis. € | -112 tis. € | -109 tis. € | -118 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 5. 2020 → 17. 4. 2023
Lichardova 7, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla8. 1. 2014 → 25. 5. 2020
Hradská 2/A, Bratislava
- Založenie spoločnosti26. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 9. 2012 → 7. 1. 2014
PRO BUILDING DEVELOPMENT - XI., s. r. o.
- Zmena sídla26. 9. 2012 → 7. 1. 2014
Ventúrska 16, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 8. 1. 2014
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 1. 2014
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 8. 1. 2014
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 1. 2014
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 1. 2014
- 6Počítačové službyod 8. 1. 2014
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej aktivityod 8. 1. 2014
- 8Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 8. 1. 2014
- 9Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 8. 1. 2014
- 10Finančný leasingod 8. 1. 2014
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 9. 2012
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 9. 2012
- 13reklamná a propagačná činnosťod 26. 9. 2012
- 14inžinierska činnosť - obstarávateľské služby v stavebníctveod 26. 9. 2012
- 15obstarávanie služieb spojených so správou bytových a nebytových priestorovod 26. 9. 2012
- 16prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 9. 2012
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 9. 2012
- 18administratívne službyod 26. 9. 2012
- 19kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46841024
- RÚZ ID
- 1231728
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 26. 5. 2020Zmena sídlaLichardova 7, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 145 625 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 1. 2014Zmena sídlaHradská 2/A, Bratislava
- 20. 11. 2013Registrácia platcu DPHSK2023651839
- 26. 9. 2012Zmena obchodného mena→ PRO BUILDING DEVELOPMENT - XI., s. r. o.
- 26. 9. 2012Zmena sídlaVentúrska 16, Bratislava