Maruder s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 23 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 15/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (402 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 10. 2012
- Sídlo
- Šafárikovo nám. 7, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť251 %
- Kapitálová primeranosť-151,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.103netIncome: 416.00revenue: 402 195prevNetIncome: 3 705
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -151.16equity: -18 127assets: 11 992
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 251.16equity: -18 127assets: 11 992
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.71revenueYoY: -23.13validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.57netMargin: 0.103ebitda: 22 396revenue: 402 195
Altman Z''-Score0.75Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -6.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 10.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.47 % vs. predchádzajúce 0.42 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 251.16 % vs. predchádzajúce 102.10 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 33.54× vs. predchádzajúce 0.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.10 % vs. predchádzajúca 0.71 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -151.16 % vs. predchádzajúca -2.10 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 99 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 23 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 402 tis. € | 523 tis. € | −23,1 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 30 tis. € | −25,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 27 tis. € | −25,6 % |
| Čistý zisk | 416 € | 4 tis. € | −88,8 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 883 tis. € | −98,6 % |
| Vlastné imanie | -18 tis. € | -19 tis. € | +2,2 % |
- 3. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 30 tis. €
- Aktíva spolu
- 12 tis. €
- Vlastné imanie
- −18 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 402 tis. € | 12 tis. € | -18 tis. € | 22 tis. € | 416 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 523 tis. € | 883 tis. € | -19 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 475 tis. € | 429 tis. € | -22 tis. € | 33 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 170 tis. € | 214 tis. € | -28 tis. € | -18 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 349 tis. € | 112 tis. € | -262 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 231 tis. € | 220 tis. € | 2 tis. € | — | -3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena obchodného mena9. 9. 2015 → 13. 3. 2019
HOTEL A REŠTAURÁCIA GARNI s. r. o.
- Zmena sídla26. 2. 2014 → 12. 12. 2018
Galvaniho 14/D, Bratislava
- Založenie spoločnosti3. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 10. 2012 → 8. 9. 2015
Reštaurácia GARNI s. r. o.
- Zmena sídla3. 10. 2012 → 25. 2. 2014
Kukučínova 209/24, Považská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 15. 11. 2012
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 10. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 10. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 10. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 10. 2012
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 10. 2012
- 7prenájom hnuteľných vecíod 3. 10. 2012
- 8reklamné a marketingové službyod 3. 10. 2012
- 9prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 10. 2012
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 10. 2012
- 11čistiace a upratovacie práceod 3. 10. 2012
- 12správa bytového alebo nebytového fonduod 3. 10. 2012
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 10. 2012
- 14poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 3. 10. 2012
- 15ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 10. 2012
- 16vedenie účtovníctvaod 3. 10. 2012
- 17prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 10. 2012
- 18organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 10. 2012
- 19prevádzkovanie športových zariadeníod 3. 10. 2012
- 20prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 3. 10. 2012
- 21prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 10. 2012
- 22nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 10. 2012
- 23poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46849548
- RÚZ ID
- 1206574
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat523 197 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 9. 9. 2015Zmena obchodného mena→ HOTEL A REŠTAURÁCIA GARNI s. r. o.
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 26. 2. 2014Zmena sídlaGalvaniho 14/D, Bratislava
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 3. 10. 2012Zmena obchodného mena→ Reštaurácia GARNI s. r. o.
- 3. 10. 2012Zmena sídlaKukučínova 209/24, Považská Bystrica