Barbara Bestvina s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (78 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,9 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.16netIncome: 3 244revenue: 77 908prevNetIncome: 6 193
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.01equity: 19 156assets: 100 779
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.99equity: 19 156assets: 100 779
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.78revenueYoY: 0.235validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.42netMargin: 4.16ebitda: 6 560revenue: 77 908
Altman Z''-Score2.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.22 % vs. predchádzajúce 9.43 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.99 % vs. predchádzajúce 75.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.77× vs. predchádzajúce 1.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.16 % vs. predchádzajúca 7.97 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.01 % vs. predchádzajúca 24.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 78 tis. € | 78 tis. € | +0,2 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 7 tis. € | +0,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 6 tis. € | +0,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 6 tis. € | −47,6 % |
| Aktíva | 101 tis. € | 66 tis. € | +53,5 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 16 tis. € | +20,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 10. 2012
- Sídlo
- Ul. 29.augusta 7547/36C, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 2. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.0%
- Cudzie zdroje81.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 78 tis. € | 101 tis. € | 19 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 78 tis. € | 66 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 78 tis. € | 108 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 71 tis. € | 62 tis. € | 51 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 500 € | 24 tis. € | 20 tis. € | 74 € | 74 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 25 € | 860 € | 20 tis. € | -167 € | -190 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 250 € | 33 tis. € | 20 tis. € | 167 € | 111 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 32 tis. € | 20 tis. € | 1 tis. € | 939 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 47 tis. € | 30 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 10. 2020 → 10. 11. 2025
Uzbecká 25107/10C, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- Zmena obchodného mena14. 4. 2017 → 18. 6. 2021
La Fede s.r.o.
- Zmena sídla14. 4. 2017 → 9. 10. 2020
Jókaiho 30, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- Založenie spoločnosti2. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 10. 2012 → 13. 4. 2017
BGA GOLF ACADEMY, s.r.o.
- Zmena sídla2. 10. 2012 → 13. 4. 2017
Tatranská 697/148, Veľká Lomnica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie činnosti viazaného finančného agenta v sektore poistenia alebo zaisteniaod 11. 9. 2021
- 2Čistiace a upratovacie službyod 2. 10. 2012
- 3Reklamné a marketingové službyod 2. 10. 2012
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 10. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 10. 2012
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 10. 2012
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 2. 10. 2012
- 8Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 2. 10. 2012
- 9Služby požičovníod 2. 10. 2012
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 10. 2012
- 11Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 10. 2012
- 12Prevádzkovanie športových zariadeníod 2. 10. 2012
- 13Administratívne službyod 2. 10. 2012
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 10. 2012
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 10. 2012
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 10. 2012
- 17Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46850872
- RÚZ ID
- 1228459
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat77 908 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 10. 10. 2020Zmena sídlaUzbecká 25107/10C, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 14. 4. 2017Zmena obchodného mena→ La Fede s.r.o.
- 14. 4. 2017Zmena sídlaJókaiho 30, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 2. 10. 2012Zmena obchodného mena→ BGA GOLF ACADEMY, s.r.o.
- 2. 10. 2012Zmena sídlaTatranská 697/148, Veľká Lomnica