Teradex, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 12. 2012
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža12,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,8 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.610netIncome: 11 069revenue: 1 814 565prevNetIncome: 20 022
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.37equity: 102 750assets: 1 614 249
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.63equity: 102 750assets: 1 614 249
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.97revenueYoY: -13.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.27netMargin: 0.610ebitda: 222 604revenue: 1 814 565
Altman Z''-Score1.28Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.30 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.69 % vs. predchádzajúce 1.26 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.63 % vs. predchádzajúce 94.23 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.12× vs. predchádzajúce 1.31×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.61 % vs. predchádzajúca 0.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.37 % vs. predchádzajúca 5.77 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 1.8 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 2,1 mil. € | −13,1 % |
| EBITDA | 223 tis. € | 254 tis. € | −12,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 200 tis. € | 229 tis. € | −12,3 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 20 tis. € | −44,7 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | +1,5 % |
| Vlastné imanie | 103 tis. € | 92 tis. € | +12,1 % |
- 6. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.4%
- Cudzie zdroje93.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 1,6 mil. € | 103 tis. € | 223 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,6 mil. € | 92 tis. € | 254 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,5 mil. € | 72 tis. € | 215 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,5 mil. € | 88 tis. € | 221 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,4 mil. € | 1,4 mil. € | 111 tis. € | 188 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 107 tis. € | 184 tis. € | 768 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,1 mil. € | 107 tis. € | 163 tis. € | 862 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,1 mil. € | 539 tis. € | 106 tis. € | 55 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 767 tis. € | 349 tis. € | 73 tis. € | 12 tis. € | 535 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 443 tis. € | 198 tis. € | 102 tis. € | 121 tis. € | 93 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 2. 2015 → 25. 1. 2022
Pekná cesta 15, Bratislava
- Zmena sídla19. 6. 2013 → 10. 2. 2015
Starhradská 18, Bratislava-Petržalka
- Založenie spoločnosti6. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 12. 2012 → 18. 6. 2013
UNIVERSAL AZ, s. r. o.
- Zmena sídla6. 12. 2012 → 18. 6. 2013
Strojnícka 8, Bratislava- Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 3. 11. 2021
- 2Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 29. 9. 2016
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 4. 3. 2016
- 4Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 4. 3. 2016
- 5Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 4. 3. 2016
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 4. 3. 2016
- 7Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 18. 8. 2015
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 10. 2014
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 10. 2014
- 10Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 24. 10. 2014
- 11Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 10. 2014
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 6. 2013
- 13Služby súvisiace s počítačovím spracovaním údajovod 19. 6. 2013
- 14Reklamné a marketingové službyod 19. 6. 2013
- 15Počítačové službyod 19. 6. 2013
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 12. 2012
- 17administratívne službyod 6. 12. 2012
- 18Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnostiod 6. 12. 2012
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46857648
- RÚZ ID
- 1205504
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 088 262 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 11. 2. 2015Zmena sídlaPekná cesta 15, Bratislava
- 19. 6. 2013Zmena sídlaStarhradská 18, Bratislava-Petržalka
- 29. 4. 2013Registrácia platcu DPHSK2023684850
- 6. 12. 2012Zmena obchodného mena→ UNIVERSAL AZ, s. r. o.
- 6. 12. 2012Zmena sídlaStrojnícka 8, Bratislava- Ružinov