ErDan s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (43 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 10. 2012
- Sídlo
- Radvanská 6242/23A, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-8,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-4,8 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -22.65netIncome: -9 800revenue: 43 276prevNetIncome: 14 252
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.60equity: 205 431assets: 694 029
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.40equity: 205 431assets: 694 029
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.73revenueYoY: -0.460validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -8.88netMargin: -22.65ebitda: -3 843revenue: 43 276
Altman Z''-Score1.45Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.41 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.41 % vs. predchádzajúce 2.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.40 % vs. predchádzajúce 67.19 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 0.07×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -22.65 % vs. predchádzajúca 32.78 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.60 % vs. predchádzajúca 32.81 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 43276 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -22.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 43 tis. € | 43 tis. € | −0,5 % |
| EBITDA | -4 tis. € | 20 tis. € | −119,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | 18 tis. € | −119,2 % |
| Čistý zisk | -10 tis. € | 14 tis. € | −168,8 % |
| Aktíva | 694 tis. € | 656 tis. € | +5,8 % |
| Vlastné imanie | 205 tis. € | 215 tis. € | −4,6 % |
- 20. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.6%
- Cudzie zdroje70.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 43 tis. € | 694 tis. € | 205 tis. € | -4 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 43 tis. € | 656 tis. € | 215 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 500 tis. € | 201 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 61 tis. € | 494 tis. € | 198 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 54 tis. € | 462 tis. € | 175 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 44 tis. € | 455 tis. € | 171 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 41 tis. € | 430 tis. € | 157 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 56 tis. € | 414 tis. € | 143 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 68 tis. € | 388 tis. € | 125 tis. € | 32 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 89 tis. € | 367 tis. € | 102 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 10. 2012 → 9. 9. 2021
Hrebendova 32, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom hnuteľných vecíod 20. 10. 2012
- 2prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 10. 2012
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 10. 2012
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46879391
- RÚZ ID
- 1207257
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat89 271 EUR · rok 2015
- 21. 2. 2013Registrácia platcu DPHSK2023623393
- 20. 10. 2012Zmena sídlaHrebendova 32, Bratislava