FJS GROUP EUROPE, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 12. 2012
- Sídlo
- Gorkého 10, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-17,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-288,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-507,3 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -17.39netIncome: -296 544revenue: 1 705 293prevNetIncome: 681.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.93equity: 58 456assets: 102 680
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.07equity: 58 456assets: 102 680
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 70.44revenueYoY: -0.369validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -17.21netMargin: -17.39ebitda: -293 442revenue: 1 705 293
Altman Z''-Score-24.23Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -10.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -16.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -288.80 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -288.80 % vs. predchádzajúce 0.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.07 % vs. predchádzajúce 104.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 16.61× vs. predchádzajúce 2.89×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -17.39 % vs. predchádzajúca 0.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.93 % vs. predchádzajúca -4.49 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 83 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -17.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 320 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 1,7 mil. € | −0,4 % |
| EBITDA | -293 tis. € | 4 tis. € | −84× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -264 tis. € | 3 tis. € | −84× |
| Čistý zisk | -297 tis. € | 681 € | −436× |
| Aktíva | 103 tis. € | 592 tis. € | −82,6 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | -27 tis. € | +320,1 % |
- 11. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.9%
- Cudzie zdroje43.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 103 tis. € | 58 tis. € | -293 tis. € | -297 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,7 mil. € | 592 tis. € | -27 tis. € | 4 tis. € | 681 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 600 tis. € | 12 tis. € | -27 tis. € | -26 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 344 tis. € | 24 tis. € | 407 € | — | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 12. 2012
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 12. 2012
- 3počítačové službyod 11. 12. 2012
- 4prenájom hnuteľných vecíod 11. 12. 2012
- 5výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 11. 12. 2012
- 6fotografické službyod 11. 12. 2012
- 7poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 12. 2012
- 8poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 11. 12. 2012
- 9reklamné a marketingové službyod 11. 12. 2012
- 10organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 12. 2012
- 11vydavateľská činnosťod 11. 12. 2012
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 12. 2012
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46914749
- RÚZ ID
- 1205317
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat1 711 601 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna