Formula profi EU s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 12. 2012
- Sídlo
- Špitálska 53, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,9 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť63,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.80netIncome: 1 299revenue: 72 027prevNetIncome: 11 800
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.21equity: 69 939assets: 110 647
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.79equity: 69 939assets: 110 647
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 178.18revenueYoY: 15.96validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.65netMargin: 1.80ebitda: 4 069revenue: 72 027
Altman Z''-Score4.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.17 % vs. predchádzajúce 12.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.79 % vs. predchádzajúce 26.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.80 % vs. predchádzajúca 19.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.21 % vs. predchádzajúca 73.84 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 72 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 72 tis. € | 62 tis. € | +16,0 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 17 tis. € | −75,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 15 tis. € | −75,5 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 12 tis. € | −89,0 % |
| Aktíva | 111 tis. € | 93 tis. € | +19,0 % |
| Vlastné imanie | 70 tis. € | 69 tis. € | +1,9 % |
- 8. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.2%
- Cudzie zdroje36.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 72 tis. € | 111 tis. € | 70 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 62 tis. € | 93 tis. € | 69 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 45 tis. € | 54 tis. € | 42 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 3 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | — | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kozmetické službyod 7. 3. 2014
- 2Manikúra - pedikúraod 13. 9. 2013
- 3Výroba farbív a pigmentovod 8. 12. 2012
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 12. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 12. 2012
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 12. 2012
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 12. 2012
- 8Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 8. 12. 2012
- 9Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 8. 12. 2012
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 12. 2012
- 11Reklamné a marketingové službyod 8. 12. 2012
- 12Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 8. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46924175
- RÚZ ID
- 1204867
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat72 027 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna