ABD Consulting, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 12. 2012
- Sídlo
- Martinengova 4879/14, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža10,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,1 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť86,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.95netIncome: 643.00revenue: 10 800prevNetIncome: 772.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.03equity: 9 092assets: 10 568
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.97equity: 9 092assets: 10 568
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.29revenueYoY: -4.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.19netMargin: 5.95ebitda: 1 101revenue: 10 800
Altman Z''-Score9.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.08 % vs. predchádzajúce 5.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.97 % vs. predchádzajúce 45.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 0.73×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.95 % vs. predchádzajúca 6.85 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.03 % vs. predchádzajúca 54.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 32 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 10800 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 11 tis. € | −4,1 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 1 tis. € | −11,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 991 € | 1 tis. € | −11,4 % |
| Čistý zisk | 643 € | 772 € | −16,7 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 15 tis. € | −31,5 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +7,6 % |
- 13. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.0%
- Cudzie zdroje14.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 643 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 11 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 772 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | -517 € | -755 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 11 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | -61 € | -296 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 12 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | 23 € | -159 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | -550 € | -727 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | 22 € | -204 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 794 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 19 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46932321
- RÚZ ID
- 1205745
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat24 208 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna