Bimotion s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3986 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (817 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2013
- Sídlo
- Leškova 3018/10, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)72,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)99,3 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť72,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.04netIncome: 8 465revenue: 817 462prevNetIncome: -5 031
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.77equity: 8 525assets: 11 715
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.23equity: 8 525assets: 11 715
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 115.31revenueYoY: 3 985,676validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.34netMargin: 1.04ebitda: 10 949revenue: 817 462
Altman Z''-Score10.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 72.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 72.26 % vs. predchádzajúce -306.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.23 % vs. predchádzajúce 96.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 69.78× vs. predchádzajúce 12.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.04 % vs. predchádzajúca -25.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.77 % vs. predchádzajúca 3.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +3986 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3986 % na 817 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 72.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 817 tis. € | 20 tis. € | +40× |
| EBITDA | 11 tis. € | -5 tis. € | +325,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -4 tis. € | +325,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -5 tis. € | +268,3 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 2 tis. € | +614,3 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 60 € | +141× |
- 8. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.8%
- Cudzie zdroje27.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 817 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 20 tis. € | 2 tis. € | 60 € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 222 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 31 tis. € | 24 tis. € | 484 € | 767 € | 527 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 38 tis. € | 73 € | -43 € | 640 € | 437 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | -480 € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 433 € | -47 € | — | -480 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 4 tis. € | 433 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Zmena obchodného mena29. 4. 2016 → 24. 5. 2019
SEM 97 s.r.o.
- Zmena obchodného mena29. 11. 2014 → 28. 4. 2016
AML GROUP s. r. o.
- Zmena sídla7. 5. 2014 → 9. 4. 2019
Godrova 12, Bratislava-Staré Mesto
- Založenie spoločnosti8. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 2. 2013 → 28. 11. 2014
SBER-LEASING s.r.o.
- Zmena sídla8. 2. 2013 → 6. 5. 2014
Ivánska cesta 15, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 20. 8. 2019
- 2Administratívne službyod 20. 8. 2019
- 3Vedenie účtovníctvaod 20. 8. 2019
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 8. 2019
- 5Prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 8. 2019
- 6Sťahovacie službyod 20. 8. 2019
- 7Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 20. 8. 2019
- 8Kúpa a predaj motorových vozidielod 8. 2. 2013
- 9Prenájom motorových vozidielod 8. 2. 2013
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 2. 2013
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 2. 2013
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 8. 2. 2013
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 2. 2013
- 14Finančný leasingod 8. 2. 2013
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 2. 2013
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 2. 2013
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 2. 2013
- 18Činnosť organizačných, ekonomických a účtovných poradcovod 8. 2. 2013
- 19Reklamná a propagačná činnosťod 8. 2. 2013
- 20Faktoring a forfaitingod 8. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47011068
- RÚZ ID
- 1461824
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat817 462 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 4. 2016Zmena obchodného mena→ SEM 97 s.r.o.
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 29. 11. 2014Zmena obchodného mena→ AML GROUP s. r. o.
- 7. 5. 2014Zmena sídlaGodrova 12, Bratislava-Staré Mesto
- 8. 2. 2013Zmena obchodného mena→ SBER-LEASING s.r.o.
- 8. 2. 2013Zmena sídlaIvánska cesta 15, Bratislava