BDO Holding, spol. s r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 87/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,7 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 2. 2012
- Sídlo
- Pribinova 10, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža3,1 %
- ROA (návratnosť aktív)8,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,1 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 39.49netIncome: 1 080 292revenue: 2 735 357prevNetIncome: 920 465
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.44equity: 9 756 429assets: 13 107 239
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.56equity: 9 756 429assets: 13 107 239
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 57.84revenueYoY: 23.38validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.15netMargin: 39.49ebitda: 86 035revenue: 2 735 357
Altman Z''-Score5.20Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.24 % vs. predchádzajúce 6.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.56 % vs. predchádzajúce 70.39 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 39.49 % vs. predchádzajúca 41.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.44 % vs. predchádzajúca 29.61 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 2.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 39.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.39 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+23 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,7 mil. € | 2,2 mil. € | +23,4 % |
| EBITDA | 86 tis. € | 90 tis. € | −4,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 77 tis. € | 81 tis. € | −4,8 % |
| Čistý zisk | 1,1 mil. € | 920 tis. € | +17,4 % |
| Aktíva | 13,1 mil. € | 13,2 mil. € | −0,4 % |
| Vlastné imanie | 9,8 mil. € | 3,9 mil. € | +150,4 % |
- 16. 2. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.4%
- Cudzie zdroje25.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,7 mil. € | 13,1 mil. € | 9,8 mil. € | 86 tis. € | 1,1 mil. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,2 mil. € | 13,2 mil. € | 3,9 mil. € | 90 tis. € | 920 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 578 tis. € | 7,4 mil. € | 3,0 mil. € | — | 573 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 6,7 mil. € | 3 tis. € | — | -116 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 594 € | 406 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 900 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 9 tis. € | 1 tis. € | 62 € | -40 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 103 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | -3 € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 110 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | -380 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 112 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 69 € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 2. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 22. 10. 2021
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 22. 10. 2021
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 10. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 10. 2021
- 5Poradenská a konzultačná činnosť v oblasti informačných technológiíod 22. 10. 2021
- 6Poradenská činnosť v oblasti personálneho manažmentuod 22. 10. 2021
- 7Konzultačné, poradenské, tréningové a koučovacie služby v oblasti rozvoja ľudských zdrojovod 22. 10. 2021
- 8Poradenská a konzultačná činnosť v oblasti energetikyod 22. 10. 2021
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 10. 2021
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 10. 2021
- 11Organizačné zabezpečenie kultúrnych, spoločenských podujatí, výstav, seminárov, sympózií a prezentácii firiemod 22. 10. 2021
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 10. 2021
- 13počítačové službyod 14. 12. 2012
- 14Prenájom nehnuteľností, bytov a nebytových priestorov bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 16. 2. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47237678
- RÚZ ID
- 1217665
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 2. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 735 357 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 4. 2012Registrácia platcu DPHSK7020000031